בתוך חודש: מצלאוי החזירה חוב בהיקף של 100 מיליון שקל לבעלי האג״ח ולבנקים - 0404
בתוך חודש: מצלאוי החזירה חוב בהיקף של 100 מיליון שקל לבעלי האג״ח ולבנקים מיכאל קויימן, ויקיפדיה

בתוך חודש: מצלאוי החזירה חוב בהיקף של 100 מיליון שקל לבעלי האג״ח ולבנקים

חברת מצלאוי ביצעה פירעון מוקדם של סדרה פרטית של אגרות חוב (סדרה 1) בהיקף של 40 מיליון ש"ח. בכך משלימה מצלאוי החזרי חוב בהיקף של כ-100 מיליון ש"ח בתוך חודש בלבד, זאת לאחר שפרעה הלוואה קצרת טווח בהיקף של 40 מיליון ש"ח לבנק הפועלים והחזר נוסף של 20 מיליון שקל לבעלי אגרות החוב (קרן וריבית סדרה ד׳).

הפירעון המוקדם של סדרת אגרות החוב הפרטית בהיקף של 40 מיליון ש"ח של מצלאוי היום מגיע בעקבות השלמת עסקת מכירת מניות אבן השוהם, המחזיקה במקרקעין ב״כורזין״ בגבעתיים, בשווי עסקה כולל של כ-83.5 מיליון ש"ח.

על פי ההסכם, צמח המרמן ואורוקום אסטרטגיות, העבירו למצלאוי סך של 37.7 מיליון ש"ח, בתוספת מע״מ ותשלום נוסף של 9.5 מיליון ש"ח כפירעון הלוואת בעלים שהועמדה לאבן השהם מטעם מצלאוי. בנוסף לכך, התחייבו הרוכשות ליטול על עצמן הלוואה שנטלה אבן השהם מהבנק בסך של 36.3 מיליון ש"ח – כך ששווי העסקה הכולל מסתכם ב-83.5 מיליון ש"ח, בתוספת מע״מ בגין רכיב התמורה במזומן.

בעקבות החזר החוב בשבועות האחרונים נותר מרבית החוב של מצלאוי ב-2 סדרות חוב בהיקף של כ-100 מיליון ש"ח בלבד. 

החזר החוב של חברת מצלאוי מגיע במקביל להתפתחויות חיוביות נוספות בחברה באישור פרויקטים מספר פרויקטים חשובים שלה. בשבוע שעבר אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב למתן תוקף תכנית פינוי בינוי שהוגשה על ידי חברת מצלאוי לפינוי 240 יחידות דיור קיימות ולבניית 1,078 יחידות דיור בציר יוספטל שבשכונת רמת יוסף בבת ים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]