המדינה חזרה בה: הבדואים שפלשו לשטח מעלה אדומים לא יפונו - 0404
המדינה חזרה בה: הבדואים שפלשו לשטח מעלה אדומים לא יפונו תנועת רגבים

המדינה חזרה בה: הבדואים שפלשו לשטח מעלה אדומים לא יפונו

המדינה השקיעה בשנים האחרונות מיליונים רבים בפיתוח שכונה הכוללת תשתיות ומגרשים בשכונת "ג'יהאלין מערב" הסמוכה לאבו דיס, על מנת להעביר לשם, בחינם, כ-70 משפחות בדואיות שפלשו ובנו במהלך השנים עשרות מבנים בלתי חוקיים בשטח המוכרז של מעלה אדומים.

בעקבות עתירה שהגישה תנועת רגבים הצהירה המדינה בפני בג"ץ כי בכוונתה לפעול בהקדם למימוש צווי ההריסה של המבנים הבלתי חוקיים. המדינה ציינה בעבר כי היא עורכת הידברות באמצעות המנהל האזרחי יחד עם נציגי הבדואים, שהחליטו עקרונית להתפנות בהסכמה ולבנות בתי קבע במגרשים שניתנו במתנה לכל בית אב.

אלא שבחודש שעבר חזרה בה המדינה והודיעה כי לא תממש בשלב זה את צווי ההריסה ולא תפנה את תושבי המקבצים.

הסיבה לכך הוא לחץ שהפעילה הרשות על הבדואים שלא לעזוב את האזור שבו הם יושבים, וזאת משיקולים אסטרטגיים שכן מרחב אדומים הינו חלק מהתוכנית הערבית להשתלט על אזורים בשליטה ישראלית על מנת ליצור רצף טריטוריאלי של הרשות מצפון ועד דרום.

בעקבות הודעת המדינה, דחה בג"ץ את העתירה של תנועת רגבים.

"אין דרך לתאר זאת אחרת. המדינה נכנעה פשוטו כמשמעו לאיומי הרשות", אומר עו"ד אבי סגל מתנועת רגבים. "זו התנהלות פסולה ומקוממת שמעבירה איתות ברור לעברייני הבניה שהם יכולים להמשיך בהתנהלותם באין מפריע, ונותנת זריקת עידוד למאמצי הרשות להשתלט על אזורים אסטרטגיים".

תנועת רגבים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]