בכירי הכיבוי לארדן: ״ניתוק המגע של ועד העובדים - מרד, סיכון חיי אדם, סירובי פקודה ויצירת כאוס״ - 0404
בכירי הכיבוי לארדן: ״ניתוק המגע של ועד העובדים – מרד, סיכון חיי אדם, סירובי פקודה ויצירת כאוס״ דוברות כב״ה ירושלים

בכירי הכיבוי לארדן: ״ניתוק המגע של ועד העובדים – מרד, סיכון חיי אדם, סירובי פקודה ויצירת כאוס״

בכירי מערך הכיבוי בישראל, מסגן נציב כבאות, דרך מפקדי כל המחוזות, סגניהם, מפקדי התחנות ובעלי תפקידים בכירים נוספים, פנו במכתב לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן, והזהירו מפני מה שכינו ״מרד״ הנעשה ע״י ועד העובדים בשירותי הכיבוי – כך נודע לראשונה לחדשות 0404.

תחת הכותרת ״פגיעה חמורה בהיררכיה המבצעית והשתלחות חסרת רסן של ועד העובדים״, כתבו כלל מפקדי הכבאות וסגל הכבאות הבכיר החתומים על המכתב: ״בימים האחרונים אנו עדים להשתלחות חסרת רסן של ועד העובדים בנציב הכבאות ומפקדים אחרים ברשות הכבאות, כמו גם ליצירת כאוס ברשות וניתוק מגע מדרגי פיקוד בתואנה של שמירה על זכויות עובדים.

נבהיר את הדברים בקצרה, אין כאן מאבק על זכויות עובדים אלא מאבק על זהות "מנהל" הכבאות ורצון הוועד לשמש כנציב צללים כפי שהורגל בשנים האחרונות ולזאת לא ניתן יד כמפקדים.

אנו מודיעים כי ניתוק מגע מנציב, מפקד מחוז או כל סמכות פיקודית אחרת משמעו מרד, והדבר יגרום לפגיעה מבצעית חמורה, סיכון חיי אדם, סירובי פקודה ויצירת כאוס במערך והתוצאות מי ישורנו״.

עוד כתבו בכירי הכבאות: ״נכון, ועד העובדים הורגל בשנים האחרונות לקבוע ולהחליט בעניינים לא לו, זוהי אינה הדרך הנדרשת מארגון מבצעי, וחובה לשים קץ להתנהלות כוחנית ופראית זו ויפה שעה אחת קודם – אי אפשר לנהל מערכת בצורה כזו.

אנו הח"מ ראשי אגפים, מפקדי מחוזות, סגני מפקדי מחוזות, מפקדי תחנות אזוריות, קציני אג"מ, סגני מפקדי תחנות וסגל הפיקוד הבכיר, מביעים בזאת תמיכתנו המלאה בתפיסת הפיקוד כפי שמובלת ע"י נציב הכבאות רב טפסר דדי
שמחי, ושותפים מלאים לשינוי הנדרש המובל על ידו לטובה תוך זמן קצר״.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]