יוזמת השר ארדן להרחבת סמכויותיהם של המאבטחים אושרה בועדת הפנים - 0404
יוזמת השר ארדן להרחבת סמכויותיהם של המאבטחים אושרה בועדת הפנים חדשות 0404

יוזמת השר ארדן להרחבת סמכויותיהם של המאבטחים אושרה בועדת הפנים

יוזמת השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן להרחבת סמכויותיהם של המאבטחים עברה בועדת הפנים.

היוזמה תאפשר למאבטחים העובדים במקומות עם ריכוזי קהל גדולים, הנמצאים תחת איום של אירועי טרור או הפרות סדר ואלימות, דוגמת הרכבת הקלה בירושלים ורכבת ישראל וכן מנהלת רשות האוכלוסין וההגירה לקראת הוצאת המסתננים מהארץ, לדרוש במסגרת עבודתם: להזדהות, לעכב חשודים ואף להשתמש בכוח כדי למנוע מעבר.

הרקע ליוזמה של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הוא בעקבות מקרים שבהם מאבטחים נתקלו באירועים ביטחוניים או פליליים, אך לא יכלו לעכב את החשודים או לדרוש מהם להזדהות, כך שנאלצו להזעיק את המשטרה, ולא לטפל באירוע בעצמם. המאבטחים לוקחים חלק חשוב בתחושת הביטחון האישי של האזרחים ולא פעם אף מונעים ומסכלים בפיגועים.

המקומות בהן הורחבו סמכויותיהם של המאבטחים אלו הן: רכבת ישראל, רכבת הקלה בירושלים, סניפי רשות האכיפה והגביה, סניפי שירות התעסוקה, סניפי מנהלת רשות האוכלוסין וההגירה ובתי הדין הרבניים. 

ארדן: "מאבטחים מיומנים שנמצאים במקומות הומי אדם יוכלו לתת מענה מהיר לאירועי אלימות ולסייע בהגנה על האזרח הנורמטיבי. מתן הסמכויות למאבטחים שיעברו הכשרה במשטרה תגביר את תחושת הביטחון האישי של הציבור ותביא יותר אנשים למקומות הבילוי".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]