סופו של ארגון פשע אכזרי: עד המדינה חשף חשודים במעשי רצח בעולם התחתון - 0404
סופו של ארגון פשע אכזרי: עד המדינה חשף חשודים במעשי רצח בעולם התחתון דוברות המשטרה

סופו של ארגון פשע אכזרי: עד המדינה חשף חשודים במעשי רצח בעולם התחתון

הותר לפרסום כי היחידה המרכזית במחוז ת"א, בשת"פ עם יחידת יהלום-רשות המיסים ובליווי פרקליטות מחוז ת"א, סיימה חקירה מסועפת ומורכבת אשר הביאה למעצרם של חשודים רבים וכי בכוונת הפרקליטות להגיש נגדם כתבי אישום בעבירות חמורות כבר בימים הקרובים.

תחילתה של הפרשייה ברצח שאירע ביום 27.2.17 בו נרצח אביחי וקנין בבת ים ולאחריה, רצח כפול שאירע ביפו ביום 30.5.17, בו נרצחו מריה גאנם ופיראס נאדי. 

מיד לאחר הרצח הכפול ביפו, החלה היחידה המרכזית במחוז תל אביב בפעילות סמויה וממושכת בת מספר חודשים, לפענוח אותן רציחות כשהם חושדים במספר חשודים כולם תושבי ג'לג'וליה. החוקרים הצליחו לקשור את החשודים לאירועי אלימות, ירי וניסיונות רצח נוספים. אותם אירועים, רבים וקשים, מהווים ביטוי לפועלו של אותו ארגון פשע. ארגון שלא בחל באף אמצעי, אף החמור והנורא ביותר, להנהגת שלטון של כוח, פחד ומורא.

התקדמות החקירה הביאה לפשיטה על בתיהם של החשודים ביום 13.9.17 בג'לג'וליה. במהלך הפשיטה נתפסו בבתי החשודים כספים בסכומים גדולים של מאות אלפי ש"ח ובמטבעות שונים, מוסלקים בבתיהם של החשודים, כמו גם כלי נשק ואמצעי לחימה רבים.

בדיקות פורנזיות הצליחו לקשור את כלי הנשק הרבים שנמצאו במקום למספר רב של אירועים חמורים ואלימים, שלא פוענחו עד עצם יום התפיסה.

במהלך הפשיטה נעצרו חשודים רבים שהובאו להארכות מעצר מעת לעת, כשכל אותה העת החקירה הינה תחת צווי איסור פרסום. במהלך החקירה הסבוכה והמורכבת נגד אותו ארגון פשע אכזרי, גוייס עד מדינה, שפרטיו וזהותו חסויים.

היום (ראשון), הוגשו הצהרות תובע נגד החשודים והוסרו צווי איסור הפרסום ובימים הקרובים בכוונת הפרקליטות להגיש נגדם כתבי אישום ובקשות למעצר עד תום ההליכים המשפטיים כנגדם. כתבי האישום עתידים לכלול אישומים רבים וחמורים במגוון רחב של עבירות ובהן: ארגון פשיעה, הלבנת הון, עבירות על חוק המיסים, סחיטות באיומים במסגרת ארגון פשיעה, סחר בסמים, חטיפות אדם, 2 רציחות (3 נרצחים) ועוד.

מהמשטרה נמסר כי במסגרת פרשייה זו צפויים מעצרים נוספים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]