מהפכה של איש אחד: הישגי השר ארדן בשנה אחת - 0404
מהפכה של איש אחד: הישגי השר ארדן בשנה אחת המשרד לבט"פ

מהפכה של איש אחד: הישגי השר ארדן בשנה אחת

יש כאלה שבאים לדבר ויש כאלה שמגיעים לעבוד. מערכת חדשות 0404 בדקה את ביצועי המשרד לביטחון הפנים במהלך השנה האזרחית האחרונה – בין 2017-2018. כבר בתחילת הדברים ניתן לומר כי המשרד לביטחון הפנים בתקופתו של השר גלעד ארדן, עשה מהפכה אדירה, בניגוד לקדנציה של קודמו בתפקיד, השר לשעבר יצחק אהרונוביץ'.

ארדן, פעל חודש אחר חודש לביצוע שינויים המשפיעים על ביטחון תושבי ישראל, על זכויות האזרחים ואף על זכויות שוטרי משטרת ישראל.

בשנה אחת, רשם ארדן שורה של הישגים שלא יביישו כמה משרדי ממשלה גם יחד.

רשימת ההשיגים:
1. הופסקו ביקורי משפחות המחבלים של חמאס מעזה.

2. הוכנעה שביתת הרעב של המחבלים בהנהגתו של המחבל מרוואן ברגותי,וכן מדיניות השר הביאה לכך שהשביתה הסתיימה ללא מו"מ ואפס הישגים למחבלים.

3. זינוק של 75% בביקורי יהודים בהר הבית, בעקבות מדיניות נחושה של השר לאפשר ביקורים בהר במינימום מגבלות. הושג שקט בהר הבית בעקבות הובלה של פעילות אכיפה עיקשת של השר מול המוראביטון והתנא"ס והוצאתם אל מחוץ לחוק.

4. עלייה של עשרות אחוזים במעצרים של מידיי אבנים ובקבוקי תבערה בשכונות ובכפרים במזרח ירושלים, בעקבות מדיניות השר לעבור מהגנה להתקפה. ירידה משמעותית, כמעט עד אפס, של פיגועי האבנים לעבר הרכבת הקלה בירושלים, בעקבות מבצע עליו הורה ארדן.

5. הועלה שכר השוטרים המשרתים בירושלים בעשרות אחוזים, וכן הועלה שכר השוטרים המשרתים ברחבי המדינה, בעקבות מאבקו של השר.

6. אושרו 300 רישיונות לנשיאת נשק לטובת החקלאים, כחלק ממאבק השר ב"טרור החקלאי".

7. נוספו כ-400 שוטרים לחיזוק ביטחון ירושלים כחלק מתכנית גדולה להוספת כ-1,300 שוטרים לירושלים.

8. הושוו התנאים של לוחמי מג"ב לשאר לוחמי החוד, כשהשר מימן מתקציב משרדו את התקציב להעלאת השכר במג"ב.

9. שוטרי מקוף – הוקמו 33 יחידות סיור רגליות חדשות בתחנות ברחבי הארץ בהיקף של כ-400 שוטרים שמסיירים רגלית באזורים הומי אדם, כדי לתת ביטחון ומענה מידי לכל אירוע אלימות.

10. הוקמו תחנות חדשות במגזר הערבי בכפר כנא ובג'סר א-זרקא, במטרה לחזק את הביטחון האישי ואת אכיפת החוק במגזר הערבי, כחלק מתכנית היסטורית שמוביל השר.

11. הוקמה חטיבה טקטית חדשה שמונה 260 לוחמי משמר הגבול המתמודדת עם טרור ופשיעה חקלאית.

12. הוקמה יחידה משטרתית חדשה לאלימות בספורט שמונה 32 שוטרים בהובלת השר גלעד ארדן והשרה מירי רגב.

13. הוקם מערך לאומי חדש לטיפול בעבירות מין ובריונות ברשת כנגד ילדים ונוער.

14. הוקמה יחידה חדשה לאכיפת משאיות ואוטובוסים שמונה כ-25 שוטרים, היחידה מטפלת באכיפה של משאיות ואוטובוסים, ומבצעת בדיקות משקלים לכלי רכב כבדים.

15. הועבר בקריאה ראשונה "חוק הפייסבוק" בהובלת השר גלעד ארדן והשרה איילת שקד במטרה לחייב את הרשתות החברתיות להוריד תכנים מסיתים לאלימות ולטרור.

16. סגירת מתקן שהיית המסתננים "חולות" ותחילת הוצאת המסתננים מהארץ בהובלת השר יחד עם שר הפנים דרעי.

המשרד לנושאים אסטרטגיים:
1. הופסק המימון לארגוני החרם הפועלים נגד ישראל על ידי המדינות נורבגיה ודנמרק, וזאת בעקבות פעילותו של השר מול מדינות אירופה בעניין המימון לארגונים אנטי-ישראליים.

2. מקודם החוק למאבק בחרם, המאפשר להגיש תביעות נזיקין בסכום של כ-100,000 ש"ח נגד הקוראים לחרם, ללא הוכחת נזק, אושר בוועדת שרים לענייני חקיקה.

3. הוקצו מיליוני שקלים לפרויקטים עם המועצה האזורית בקעת הירדן ומועצה אזורית שומרון, על מנת להציג תוצרת חקלאית מיו"ש בכנסים ברחבי העולם, ולהביא משלחת משפיעים לארץ ולחו"ל.

4. נחקקו חוקים נגד BDS ב-24 מדינות בארה"ב ובקונגרס האמריקאי בארה"ב בעקבות מדיניות ארדן בישראל.

5. נסגרו חשבונות בנק הקשורים לארגוני BDS בבנקים ברחבי אירופה.

6. סוכלו יוזמות חרם בפיפ"א, באיגודים מקצועיים מובילים וכנגד חברות ובנקים ישראליים.

7. הופק פסטיבל תרבות ישראלית בלונדון (LDN), כשמטרתו לחבר בין לונדון לבין ישראל ולהסביר את פנייה היפות של ישראל בלונדון, בירת קמפיין החרם.

8. נמנעת כניסה לישראל של פעילי חרם בהתאם למדיניות השר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]