למנוע את התפשטותה של האש - 0404
למנוע את התפשטותה של האש

למנוע את התפשטותה של האש

לאש יש שני צדדים: האחד מועיל והשני מזיק. עוד מימי קדם למד האדם להבהיר אש על גבי ענפים יבשים ולהחזיק אותה בוערת כך למשך כל הלילה. האש שימשה לחימום ולבישול וגם היום אנו משתמשים בתנורי חימום ואפייה. אך האש יכולה להיות מסוכנת אם היא יוצאת מכלל שליטה. כאשר פורצת שריפה בתוך מבנה היא מהווה סכנה גדולה לשוהים בתוך המבנה לא רק בגלל הלהבות, אלא גם בגלל העשן והחומרים הרעילים הנפלטים במהלך השריפה. למרבה המזל, היום קיימים מנגנונים שונים אשר יכולים להתריע על עשן או אש במהירות.

כוחם של המתזים

המתזים (או הספרינקלרים) מוכרים לנו מסדרות טלוויזיה רבות. פושע אשר מעוניין להפנות את תשומת לבם של הסובבים אותו, מקרב סיגריה אל אחד המתזים וגורם לבהלה בקרב מקום ציבורי. בינתיים הוא יוכל לבצע את זממו… על כל פנים להתקנים כמו מתזים יש חשיבות רבה במניעת שריפה. אלה כמה יתרונות בולטים במיוחד:

לכבות שריפות קטנות – כל שריפה קטנה מתחילה מניצוץ, תנועה בלתי זהירה אשר מציתה להבה קטנטנה אשר הופכת עד מהרה לאסון מאיים. המתזים נמצאים שם כדי למנוע מצב של התלקחות. ברגע שיש חשד לשריפה – הם מתחילים להמטיר מים כמו ממטרות שמשקות את המדשאה ביום אביבי.

פועלים ועושים – מתזים משוכללים פועלים כדי למנוע את השריפה הבאה, בעוד מערכות אחרות של אש ועשן נועדו להתראה בלבד.

גם לכבדי שמיעה – המתזים מתאימים גם לאנשים אשר אינם יכולים לשמוע את מערכת הכריזה בשל מוגבלות. מסיבה זו, הם מתאימים לאנשים רבים.

המתזים כחלק מהדרישות

במדינות מסביב לעולם הוכיחו את עצמם המתזים כיעילים ביותר. משום כך, במדינות כמו ארצות הברית הפכו המתזים להתקני חובה בתוך בתים פרטיים. גם בארץ קיימות תקנות כיבוי אש ספרינקלרים בקרב עסקים רבים. כך, הוצאת רישיון של בעל העסק תלויה בהצבת הספרינקלרים כפי שמחייב החוק.

המנדפים מכבים

דרך נוספת לכבות את האש היא לבצע כיבוי במנדפים. המנדפים הם מערכות אוורור מיוחדות, מעין ארובות אשר גורמות לעשן לצאת החוצה במהלך שריפה. שהרי כידוע, העשן יכול להיות מסוכן לא פחות מהאש ולצבור רעלים שונים. למערכות מנדפים אשר מיועדות לכיבוי אש יש כמה מאפיינים מיוחדים: המערכות יכולות להכיל נוזל המונע את התפרצותה של האש וחונק אותה, הן מופעלות מופעלת בתנאים של חום קיצוני במיוחד ולכן היא מתאימה גם למטבחים. כמו כן, למנדפים קיימת מערכת ידנית משוכללת. במקרה של תקלה במערכת האוטומטית, קיימת אפשרות להשתמש בידית ולהינצל מהשריפה. על כל פנים, משתדלים שמצב זה לא יקרה. בעלי עסקים שהבטיחות חשובה להם דואגים לבדוק את מערכת המדפים תוך שיתוף פעולה עם החברה שמספקת את המנדפים.

קונים מערכות בטוחות

בימינו קיימות מערכות משוכללות שיכולות להציל את השוהים בבניין מפני שריפה. חשוב לקנות מערכות גילוי אש ועשן רק אצל חברה מקצועית שיש לה ניסיון בתחום. חברה כזו מספקת מערכות משוכללות שהורכבו לפי התקן המחמיר ביותר, והן יכולות להציל חיים בזמן אמת. כמו כן, חברה רצינית ואמינה עוקבת אחר כל מוצר שהיא מתקינה ודואגת לבדוק אותו בכל תקופה.

החברה שתספק להם את מערכת ההתראה הנכונה

בין אם הקמתם מסעדה, משרד מפואר או חנות בגדים, עליכם לספק מערכת טובה המתריעה בפני שריפה. חברת י.מ.מ גילוי אש מספקת מגוון רחב של מערכות מקצועיות כמו מערכות ספרינקלרים, מנדפים, מערכות כריזה ועוד מגוון רחב של מכשירים משוכללים שנועדו להזהיר אתכם מכלל סכנה ולעזור לכם להתמודד עם התפרצותה של דליקה בזמן אמת.

הכתבה נכתבה בעזרת חברת התוכן אוצר מילים – כתיבה שיווקית לעסקים.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]