יש מי שמחשב עבורכם את הכסף - 0404
יש מי שמחשב עבורכם את הכסף

יש מי שמחשב עבורכם את הכסף

הקמתם כרגע חברה קטנה ואתם נמצאים במגמת צמיחה יציבה. בין אם מדובר במאפייה שמציעה מאפים איכותיים ובין אם בחברה להפקת אירועים, אתם צריכים שמישהו ינהל את כל הכסף שלכם. אמת, גם אתם יכולים לעשות זאת במידה מסוימת, אך אין לכם זמן לכך. עליכם לטפל בעוד מגוון רחב של נושאים בוערים וחשובים אשר עומדים על הפרק, ואתם ממש לא מעוניינים להתעסק עכשיו עם מס ההכנסה. בשביל עניינים כאלה, עליכם לפנות לרואה חשבון מקצועי.

המשרד שבו יש תשובה לכל

כדי לעמוד עם היד על הדופק בכל הקשור להוצאות והכנסות, כדי לדעת אילו דוחות להגיש ולמי בסוף כל חודש וגם בסוף כל שנה, חשוב לפנות שירותיו של משרד רואה חשבון כדי שיסייע לכם לנהל את כל העניינים הכלכליים. רק כך תוכלו באמת לדעת מה קורה בתוך העסק שלכם. אלה כמה טיפים לבחירת רואה החשבון הנכון:

משרד עם ניסיון – כאשר אתם מחפשים משרד רואי חשבון חשוב לוודא כי מדובר במשרד שיש לו כמה שנות ניסיון טובות בתחום. כך תוכלו לדעת שאתם נמצאים בידיים טובות.

משרד מומלץ – אם אתם חדשים בכל הנושא של בחירת רואה חשבון מקצועי, כדאי להתייעץ עם אנשים שעברו את התהליך לפניכם. אלה יכולים להיות בני משפחה, חברים טובים או אנשים שאתם כלל לא מכירים בפורומים או ברשתות החברתיות.

פגישת היכרות – אין כמו פגישת ייעוץ ראשונית כדי לדעת אם רואה החשבון יתאים לכם באמת. כך תוכלו לוודא כי איש המקצוע העומד בפניכם מקשיב לכם, מבין את חזון החברה שלכם ובעיקר, נוצרת כימיה חיובית בינכם לבינו.

עניין של מחיר – לפני שפונים לרואה החשבון חשוב לברר את המחירים בשוק. כך תוכלו לוודא כי אתם מבצעים עסקה משתלמת. כמו כן, כאשר אתם מקבלים הצעת מחיר, כדאי לברר אילו שירותים נכללים בתוך המחיר.

מהו מס דיבידנד

אחד הנושאים שבהם עוסק רואה חשבון מקצועי הוא מס דיבידנד. מדובר במס שכל חברה מחויבת לשלם עבור מי שמחזיק במניות שלה. רואה החשבון מכיר את כל הכללים הקשורים אל מס מסוג זה. כך לדוגמה, העניין שחברה ישראלית מחויבת באפס אחוז תשלום מס דיבידנד במקרה שבו היא מקבלת דיבידנדים מחברה אחרת, ישראלית אף היא. כמו כן, במקרים של מלחמה או סכסוך בין לאומי נערכת המדינה להפחתה במס זה, ורואה החשבון מתעדכן בהתאם.

עושים סדר במס

ייעוץ מס הוא ייעוץ חיוני וחשוב עבור כל חברה וחברה. בעל העסק לא תמיד מודע למיסים שעליו לשלם או לא לשלם. ולכן כך קורה שאי תשלום של מס גורר לקנס שהיה יכול להימנע, בעוד לעתים מגלה בעל העסק שהוא משלם מס כפול. כדי למנוע את הטעויות האלה, חשוב להיעזר ברואה חשבון.

לתכנן את המס

תכנוני מס החייבים בדיווח חלים בדרך כלל על עסקאות גדולות כדוגמת ביצוע מכירת נכס לקרוב משפחה בשווי של 2 מיליון שקלים ומעלה או ויתור על חוב עבור בן משפחה בשווי של מיליון ומעלה. כדי להימנע מטעויות בנושא רגיש זה, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע.

להכיר את מס החברות

מס חברות הוא מס ייחודי שאותו חייבות לשלם בדרך כלל חברות הפועלות בנפרד מבעלי המניות שלהן. חברות אלה זקוקות לייעוץ תמידי כדי לדעת להתנהל בהתאם. משום כך, הן פונות למשרד רואה חשבון מקצועי לחישוב גובה המס.

המשרד שעושה את כל ההבדל

אם אתם חברת ארנק שלא יודעת מהו גובה המס שמגיע לה לשלם, אם יש לכם הוצאות כלכליות רבות ואינכם מוצאים את הידיים והרגליים, זה הזמן לפנות לחברת אמירים ייעוץ פיננסי. הצוות המקצועי שלה ישמח להעניק לכם ליווי לאורך כל הדרך.

הכתבה נכתבה בעזרת חברת התוכן אוצר מילים – כתיבה שיווקית לעסקים.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]