עוקץ מתוכנן מראש או נפילה עסקית לגיטימית? תחליטו אתם - 0404
עוקץ מתוכנן מראש או נפילה עסקית לגיטימית? תחליטו אתם Körnerbrötchen. ויקיפדיה

עוקץ מתוכנן מראש או נפילה עסקית לגיטימית? תחליטו אתם

רשת השיווק הגדולה בישראל "אולטרא שי", אשר פעילה מזה 15 שנה בשיווק תווי שי נמצאת בהליך פרוק על פי החלטת בית המשפט.

שיר קובה-דיין ועדי קובה, שני אחים, אשר מנהלים את העסק מזה תקופה, יצאו את הארץ בתחילת חודש ספטמבר ועקבותיהם נעלמו כאשר כל אחד מהם משאיר בישראל את בן זוגו.

יחד עם שני בעלי החברה, נעלמו ע"פ הערכות גם יותר מ-10 מיליון ש"ח, כאשר עיקר החוב הינו לבנק הבינלאומי (כ-4 מיליון ש"ח ולשופרסל יותר מ-5.2. מיליון ש"ח).

על פי החשד, התעורר סכסוך עסקי אשר הוביל להגשת תלונה במשטרה על גניבה וזיוף שיקים, בקשות לעיקולים, צווי עיכוב יציאה מהארץ ועוד.

עשרות גופים ובהם עובדים, ספקים, לקוחות, רשת שופרסל, חברת התרופות הגדולה "תרו", בנקים ועוד, מחפשים אחר בעלי החברה אשר סגרו את משרדיה בחודש אוגוסט האחרון ונעלמו ככל הנראה מחוץ לגבולות ישראל.

חברת "אולטרא שי" אשר מכרה במשך השנים תווי שי לוועדי עובדים ולחברות רבות מאד במשק, נהגה לרכוש משופרסל תווים בעשרות מיליוני שקלים בשנה. החברה ישבה במשרדים מפוארים במעלות וברמת גן והעסיקה עשרות עובדים אשר פוטרו בפתאומיות ללא קבלת שכר ושאר התנאים הנלווים.

שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה בטינה טאובר, מינתה את עו"ד איתי פריימן כמפרק זמני של החברה והעניקה לו סמכויות לתפוס נכסים, רכוש וזכויות קרקע שיש לחברה כדי להחזיר את הכסף לנושים. עו"ד פריימן, שהחל בחקירה פרטית של נכסי החברה, הצליח לאתר רכוש שהועלם או שניסו להבריחו וובכוונתו גם להטיל עיקולים על נכסים פרטיים של בעלי החברה.

עו"ד אייל פלטק, אשר מייצג את אחד הנושים של חברת "אולטרא שי", אומר כי "רב הנסתר על הגלוי בפרשה זו וכרגע אנו מגששים באפלה, אין קצה חוט לכסף שנעלם והאחים נעלמו כאילו בלעה אותם האדמה".

בני המשפחה אליהם פנתה מערכת חדשות 0404 בבקשת תגובה, בהם האב רוני קובה, לא השיבו לפנייה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]