נתניהו על חוק עונש מוות למחבלים: ״מי ששוחט לא יבלה בכלא, אלא יוצא להורג״ - 0404
נתניהו על חוק עונש מוות למחבלים: ״מי ששוחט לא יבלה בכלא, אלא יוצא להורג״ שלמה מור

נתניהו על חוק עונש מוות למחבלים: ״מי ששוחט לא יבלה בכלא, אלא יוצא להורג״

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לחוק עונש מוות למחבלים ואמר כי החובה לפחות להעבירו בקריאה טרומית. נתניהו הבהיר כי יש הצדקה במקרים מסוימים להוציא מחבלים להורג.

נתניהו: ״מי ששוחט וצוחק לא יבלה בכלא, אלא יוצא להורג. כשחושבים על הדברים הקשים שחווינו, הדבר הזה לפחות מתבקש בקריאה טרומית ואח״כ נוכל לחשוב ולשקול בהמשך.

אחריות לביטחון במדינת ישראל רובצת על הכתפיים של הממשלה, של הדרג המדיני, ראש הממשלה, שר הביטחון והשרים. לפני כמה שנים היה ויכוח האם להקים את הגדר בגבול מצרים. הצבא התנגד משום שהוא יודע שזה יגרע שני מיליארד ש״ח כולל ממערכת הביטחון. הצבא יכול היה לומר שהוא מתנגד למתכונת הזאת. היו חילוקי דעות טבעיים. הצלחתי להעביר בממשלה החלטה לפי תפיסתי שעלינו אכן להקים.

שני עקרונות חשובים בעיני – שבמצבי קיצון יש עונש מוות וראוי לדון בשאלה הזאת בקבינט. העקרון השני, בסוף מי שמחליט את ההחלטות בעניין ביטחון זה הדרג המדיני״.

נתניהו נשאל האם יתמוך גם בעונש מוות למחבלים יהודים, כאשר אחמד טיבי הציג לפניו את מקרה דומא. נתניהו השיב בחיוב.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]