סגן שר הביטחון אלי בן דהן, בוועדת הכנסת: "מצטער לאכזב את אנשי השמאל, תושבי יו''ש כאן כדי להישאר לנצח" - 0404
סגן שר הביטחון אלי בן דהן, בוועדת הכנסת: 0404

סגן שר הביטחון אלי בן דהן, בוועדת הכנסת: "מצטער לאכזב את אנשי השמאל, תושבי יו"ש כאן כדי להישאר לנצח"

הבוקר (רביעי), השתתף סגן שר הביטחון אלי בן דהן בישיבת ועדת הכנסת בנושא חקיקה ביהודה ושומרון. במסגרת תפקידו, סגן השר אחראי על קביעת סדרי עדיפות לעבודתו של יועמ"ש איו"ש בנושא השוואת החקיקה, שחלה במדינת ישראל כולה אך לא ביהודה ושומרון: "גיבשנו חוקים שצריך להחיל על יהודה ושומרון, כמעט 70% מהחוקים עוסקים בתכנון ובניה. בשנה הקרובה נקדם עוד ועוד חוקים ונחיל אותם על יהודה ושומרון".

כמו כן, חשף סגן השר בן דהן כי בשנה האחרונה הוא מנהל משא ומתן מול משרד האוצר כדי להוסיף תקני כוח אדם למינהל האזרחי: "אני מנהל דו שיח מול משרד האוצר כדי להוסיף תקנים למינהל האזרחי, כדי שיוכלו לדאוג להתיישבות היהודית שגדלה פי 5 מאז הסכמי אוסלו וביחס הפוך לכך, כמות כוח האדם ירדה לפחות מחצי. ארגוני שמאל מתישים את המערכת בבג"צים, יועמ"ש איו"ש נאלץ להתמודד עם מעל 500 בג"צים של הערבים ושל ארגוני שמאל קיצוני. לכן, היועמ"ש מתמודד עם מחסור בכוח אדם. זה בנוסף לתהליך השוואת חקיקה שמצריך כח אדם נוסף".

את דבריו סיים סגן השר באמירה ערכית לגבי הזכויות והחובות של האזרחים ביו"ש: "כמו שמטילים חובות על תושבי יהודה ושומרון, כך תפקידנו לדאוג לכך שיינתנו להם גם זכויות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]