לוחמי צה״ל: ״אם עהד תמימי לא תכנס לכלא לתקופה ארוכה - לא עשינו כלום״ - 0404

לוחמי צה״ל: ״אם עהד תמימי לא תכנס לכלא לתקופה ארוכה – לא עשינו כלום״

לוחמים בחטיבת גבעתי, גולני, נח״ל, צנחנים ועוד דורשים שבית הדין ייקבע עונש מאסר ממושך על עהד תמימי שתקפה לוחמים בכמה אירועים שונים בנבי צאלח.

בשיחה עם חדשות 0404 סיפרו הלוחמים על תחושתם לאחר מעצרה של עהד תמימי והבהירו כי הם מקווים מאוד שהמערכת המשפטית תדע למצות עם עהד ובני משפחתה את הדין.

קצין בחטיבת גבעתי: ״את בני משפחת תמימי היה צריך לעצור כבר לפני כמה שנים. אם הם היו נעצרים בזמן, היו נמנעים לא מעט פגיעות בחיילי צה״ל מצד המשפחה המאוסה הזאת״.

לוחם בגדוד רותם של גבעתי: ״אותי מרגיז לדעת שעצרו את התוקפות רק בעקבות הבלגאן שעשיתם בחדשות 0404. הרי עצרו אותן חמישה ימים לאחר האירוע ורק לאחר שפרסמתם סרטונים ודרשתם שיעצרו אותן״.

לוחם 890 בצנחנים: ״חיילים רבים מותקפים במהלך השירות שלהם. אנחנו מגיבים ולא נותנים לאף אחד לגעת בנו. האירוע היה מצער ואני בספק עם הייתי מתאפק מולן. חשוב מאוד שהן ייכנסו לתקופה ארוכה לכלא״.

לוחם גדוד 12 בגולני: ״עהד צריכה להכנס לכלא לכמה שנים טובות. שתצא בגיל מאוחר יותר מהכלא ואולי תתבגר קצת ותבין שלכל מעשה יש מחיר. אני חושב שהיא צריכה להודות על כך שהלוחמים היו מאופקים, כי במקרה אחר היא פשוט היתה חוטפת״.

קצין בנח״ל: ״לא היינו בסיטואציה הזאת כמו שני חיילי גבעתי ולכן קשה לשפוט אותם. אין ספק שזה לא נראה טוב, אבל התוצאה הסופית חשובה ואם עהד תמימי לא תכנס לכלא לתקופה ארוכה – לא עשינו כלום. אם ישחררו אותה, זה יראה לכולם שכדאי לפגוע בחיילי צה״ל. עהד חיייבת לשלם מחיר כבד על תקיפת חיילים. זה דבר שאסור לתת לו יד״.

לוחם שריון: ״אני הותקפתי ע״י ערבים בכפר קדום. הגבתי במקום ולא אפשרתי להם להרגיש שהם יכולים לעשות מה שבא להם. אם אתה מראה עוצמה בשטח מהיום הראשון שאתה מגיע אליו, הם יודעים לא להתעסק איתך״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]