פארק התעשייה אלון תבור בעמק יזרעאל יורחב ב-200 דונם נוספים - 0404
פארק התעשייה אלון תבור בעמק יזרעאל יורחב ב-200 דונם נוספים

פארק התעשייה אלון תבור בעמק יזרעאל יורחב ב-200 דונם נוספים

אושרה תכנית להרחבת אזור התעשייה אלון ב-200 דונם נוספים, כך דיווחו לאחרונה במשותף שר האוצר משה כחלון ועמיתו שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן. התוכנית שקיבלה תוקף סטטוטורי נמצאת כעת בשלבי תכנון מפורט מתקדמים.

על פי התכנית מתוך 200 הדונמים, מזה 81 דונם שטחים למפעלי תעשייה, 8 דונם למסחר ושירותים, 40 דונם שטחים ציבוריים, כבישים 45 דונם ו–17 דונם יער. לדברי אברהם ברקן, מנכ"ל מנהלת אזורי תעשייה יזרעאל עפולה, במסגרת התוכנית תיבחן הקמת מבנים למסחר ושירותים לבאי אזור התעשייה, לרבות מרכז מידע של אזור התעשייה, מרכז מבקרים ומכירות של מפעלי אלון תבור.

ראוי לציין שבין 70 המפעלים הפועלים בפארק אלון תבור נמנים: שלושת מפעלי תנובה, ייקבי כרמל, תעשיות רושדי, זנלכל ועוד.  

אברהם ברקן, מנכ"ל מנהלת אזור התעשייה אלון תבור: "לא רחוק היום שבו יוקם בפארק מרכז מבקרים גדול שיציג את פאר תעשיית המזון הישראלי, שתהיה אבן שואבת לביקורי מטיילים ותיירים. שמנו לנו למטרה להמשיך ולפתח את פארק התעשייה לא רק כמוקד תעסוקה אלא לשדרג אותו, להעצימו ולהפוך אותו למרכז פנאי ותרבות. בכך נוכל למשוך לעמקים אוכלוסיות צעירות שימצאו לא רק תעסוקה אלא גם מוקדי תרבות, בידור ופנאי".

לאור הביקוש הגדול לשטחי תעשיה מטפלת המינהלת בהרחבה נוספת בשטח של כ-130 דונם, כהמשך להרחבה המאושרת הנמצאת בשלבי תכנון מפורט.

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]