עיריית חיפה תשקיע 2 מיליון ש"ח בשיפוץ גן 'קאסל' - 0404
עיריית חיפה תשקיע 2 מיליון ש דוברות עיריית חיפה

עיריית חיפה תשקיע 2 מיליון ש"ח בשיפוץ גן 'קאסל'

בימים אלו החל העירייה בעבודות לשיקומו, שדרוגו והנגשתו של גן 'קאסל', הממוקם בין רחוב מסדה לרחוב בן יהודה בשכונת הדר. תכנון העבודות נעשה על ידי אדריכלי הנוף בעיריית חיפה, בשיתוף תושבי השכונה, על מנת לענות על רצונות וצרכי התושבים.  

אחד הנושאים הראשונים שעלו בפגישות עם התושבים, הם השיפועים הקשים בגן המקשים על השימוש בו במיוחד לאנשים בעלי מוגבלויות ואימהות עם עגלות ילדים. במטרה להתגבר על קשיים אלה הוחלט למתן את השיפועים, הן בשבילים והן במתחמי המשחק, כך שאלו יעמדו בתקני הנגישות החדשים.  

על מנת לגשר על הפרשי הטופוגרפיה שייוצרו עקב הקטנת השיפועים, יבנו בגן מדרגות ותוקם רמפה שתאפשר מעבר מונגש ונוח בין כל חלקי הגן הן לעגלות ילדים והן לכיסאות גלגלים.  

בחלקו התחתון של הגן הסמוך לרחוב בן יהודה יוגדל מתחם המשחקים פי 2.5 מהמתחם הקיים במקום היום. המתחם יכלול מתקן משחקים משולב המותאם לגילאים השונים: פעוטות, ילדים, נערים ומבוגרים. מתקני המשחק יכללו בין היתר נדנדנות מסוגים שונים לפעוטות, משחקי רצפה לילדים כגון מטרה, ארץ עיר ושולחנות שח-מט ודמקה למבוגרים.

בחלקו העליון של הגן יוקם מתחם משחקים נוסף לפעוטות ובו יוקמו בין היתר מתקן טיפוס, מגלשה, משחק דמוי קטר ונדנדת 'קן לציפור'. מעל למתחם זה יוכשר מתחם ישיבה ופעילות לכל הגילאים ובו ספסלי ישיבה, ספסל היקפי מסביב לעץ קיים משחקי רצפה כגון קלאס וים יבשה. כמו כן יוכשר בחלקו זה של הגן מתחם התכנסות ואירועים.

במסגרת העבודות יוטמנו קווי החשמל העיליים מתחת לפני הקרקע, יוקמו מתקני שתייה, מתקן מילוי בקבוקים ושוקת שתיה לבעלי חיים. כמו כן יוחלפו מערכות המים הביוב הניקוז במערכות חדשות ותונח מערכת השקיה חדשה. עם סיום עבודות התשתית יבוצעו במקום עבודות גינון נרחבות במסגרתן ישתלו עצים וצמחים האופניים לאזור.  

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]