עיריית חיפה זכתה ב"אות הקהילה המתנדבת" - 0404
עיריית חיפה זכתה ב מינהל חת"ר, עיריית חיפה

עיריית חיפה זכתה ב"אות הקהילה המתנדבת"

וועדה בראשות השופטת בדימוס, דליה דורנר, בה שותפים משרד החינוך, "המועצה הלאומית להתנדבות בישראל" ומשרד הרווחה והשירותים החברתיים, החליטה להעניק לעיריית חיפה את אות "הקהילה המתנדבת" לרשויות מקומיות לשנת 2017, כהוקרה על פעילות התנדבותית ענפה בתחומים שונים ומגוונים, המתקיימת בעיר לאורך השנה.

"אות הקהילה המתנדבת" יוענק לראש העיר חיפה, יונה יהב, ולראש מנהל חת"ר בעיריית חיפה, אילנה טרוק, בכנסת ישראל במעמד יו"ר הכנסת, מר יולי אדלשטיין, בחסות שר החינוך, מר נפתלי בנט. בנימוקיה לבחירתה בחיפה כעיר הזוכה, ציינה הוועדה, שעיריית חיפה ענתה והצטיינה בכל הפרמטרים הנדרשים לזכייה באות, ביניהם: מספר המתנדבים, השקעת הרשות בנושא ההתנדבות, מגוון הפעילויות ומגוון סגנונות ההתנדבות ברשויות, סוגי ההתנדבות, טיפול באוכלוסיות מוחלשות, ערבות הדדית וצמצום פערים חברתיים וכן מעורבות ראש הרשות בעשייה ההתנדבותית.

תוכנית "קהילה מתנדבת" ברשויות המקומיות הינה מיזם משותף של משרד החינוך ו"המועצה הלאומית להתנדבות בישראל" ונעשה בשותפות "כנסת ישראל", "מרכז השלטון המקומי בישראל" ו"משרד הרווחה והשירותים החברתיים", אשר נרקם במטרה להגביר את ההתנדבות בישראל בכלל וברשויות המקומיות בפרט.

על פי ההערכה, כשלושים אחוז מאוכלוסיית העיר חיפה מעורבים בפעילות התנדבותית כלשהי, באופן עצמאי או ממוסד. המחלקה לחינוך חברתי-ערכי בעיריית חיפה מקיימת לאורך כל השנה קשר רציף עם בתי הספר העל יסודיים ויוזמת פעילויות התנדבות מגוונות כגון " להאיר את העיר", "שבוע המעשים הטובים החיפאי" , איסוף מזון לקראת חגים ועוד.

בנוסף לתכניות ההתנדבות אותן מובילה העירייה, מתקיימות בעיר בעידוד העירייה יוזמות התנדבותיות, אותן מובילים התושבים, בהם: וטרינרים למען הקהילה, רופאי שיניים מתנדבים, סיירת תיקונים ועוד. עמותת "ידיד לחינוך", בשיתוף המחלקה לחינוך חברתי- ערכי בעירית חיפה, מובילות מזה מספר שנים את קידום את נושא התנדבות המבוגרים בבתי הספר בעיר חיפה, וחיזוק הקשר בין הדור הצעיר לגמלאי חיפה.

ראש העיר, יונה יהב: "חיפה מאופיינת בהתנדבות שכוללת את כלל האוכלוסייה, על כל גווניה ומכל מגזריה, והמתנדבים הפועלים בעיר הם הפנים היפות של חיפה. הם אלה הנמצאים בכל מקום בו קיים צורך, הם הנענים לכל קריאה, נכונים לסייע ולעזור. חיפה מהווה מודל ייחודי לעידוד מעורבותם של תושבי העיר בנעשה בה ובפעילות התנדבותית כערך מרכזי. אין ספק כי עמידתה האיתנה של העיר ברגעי משבר הינה תוצר של מקצועיותם ומסירותם של מאות המתנדבים שפעלו בעיר".

אילנה טרוק, ראש מנהל חינוך, תרבות ורווחה: "פרס ההתנדבות" לעיר הוא הפרס היוקרתי ביותר שעיר מייחלת לו. זהו פרס המבטא את רוח הנתינה והמעורבות החברתית של תושבי העיר. אנו גאים בתושבי חיפה שנרתמים ומתנדבים ברחבי העיר מתוך תחושת סולידאריות ואחריות חברתית. ההתנדבות מובנית בחיים החיפאיים כדרך חיים – השיח על הנושא מתחיל כבר בגני הילדים ומיושם הלכה למעשה בבתי הספר היסודיים והתיכוניים. התפיסה העומדת בבסיס ערך זה היא, שהמעניק והמוענק זוכים שניהם מעצם ההתנדבות- האחד זוכה בחיים עם תחושת ערך, והשני זוכה בסיוע שמגיע מתוך נכונות ואהבה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]