מרכז הליכוד אישר את נוסח ההצעה לתמוך בהחלת ריבונות ביהודה ושומרון - 0404
+
מרכז הליכוד אישר את נוסח ההצעה לתמוך בהחלת ריבונות ביהודה ושומרון הליכוד

מרכז הליכוד אישר את נוסח ההצעה לתמוך בהחלת ריבונות ביהודה ושומרון

1,500 חברי מרכז הליכוד התכנסו באולמי אווניו לישיבה מיוחדת והיסטורית של ישיבת מרכז הליכוד בעקבות גיוס מעל 900 חתימות.

בכינוס הצביעו החברים על נוסח החלטה מחייב של תמיכת הליכוד בהחלת הריבונות הישראלית ביהודה, שומרון ובקעת הירדן וקיבלו את הנוסח.

נוסח ההחלטה: במלאות יובל לשיחרור חבלי יהודה ושומרון ובתוכם – ירושלים, בירתנו הנצחית, מרכז הליכוד קורא לנבחרי הליכוד לפעול כדי לאפשר בניה חופשית וכדי להחיל את חוקי ישראל וריבונותה על כל מרחבי ההתיישבות המשוחררים ביהודה ושומרון״.

יור הכנסת, ח"כ יולי (יואל) אדלשטיין: "רק לפני כחודש שמענו את הצהרת הנשיא טראמפ, שהכיר בירושלים כבירת ישראל והחל בהכנות להעביר אליה את השגרירות האמריקאית. עם ההצהרה הזאת נפתח עידן חדש ביחס הבינלאומי למדינת ישראל, לירושלים וליהודה ושומרון. די! חלפו ימי העיוותים, חלפו ימי השקרים, חלפו ימי ההקפאות. את הרוח הגבית הזו חייבים לתרגם למעשים – וירושלים תחילה. לפני שנה חתמנו על הצעת חוק להחלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים, מתוך כוונה ליצור רצף טריטוריאלי בינה לבין לירושלים. יש מי שרוצה לחלק את ירושלים; אנחנו מתכוונים להגדיל אותה. בכל פגישה עם ידידי, ראשי הרשויות ביהודה ושומרון אני שומע על הגידול העקבי באוכלוסייה ועל הביקוש האדיר של זוגות צעירים להצטרף ליישובים הפורחים – שפשוט לא זוכה למענה. זה מצב בלתי-נסבל, שאנחנו מחויבים לשנות מהיסוד! רוב עם ישראל מחובר לכל חבלי המולדת ולא מוכן לוותר עליהם. אבל רק לתנועת הליכוד יש את הכוח ויש את החזון להוביל את השינוי הזה. אם אנחנו נציב את החלת הריבונות כיעד לאומי – רבים יבואו אחרינו! את היובל השני לחזרה שלנו אל לב הארץ נתחיל ברגל ימין: בהרחבת הבנייה, בעידוד האוכלוסייה, בשיפור השירות. במילה אחת: בריבונות״!

השר לשעבר גדעון סער: ״כבר לפני למעלה משנה פרסמתי שורה של מאמרים שבהם קראתי להחלת הריבונות ביו"ש. אני רוצה מכאן לברך את יושב ראש התנועה וראש הממשלה בנימין נתניהו בהישג ההיסטורי בהחלטה של הנשיא וטראמפ. הובלתי את החקיקה שקובעת שרק רוב של 80 חכ"ים יוכל חלילה לוותר על חלקים מבירת הנצח שלנו ירושלים, אני מקווה שהשבוע תושלם החקיקה. זה תמיד היה החלום שלנו, השאיפה שלנו והדרך שלנו. כל ממשלות הליכוד פעלו לביסוס ההתיישבות והיום יש חצי מיליון מתיישבים. לא נוכל לתת מענה להתיישבות באמצעות כלים שהיו נכונים כאשר המפעל האדיר הזה מנה כמה רבבות. אם החוק הישראלי היה חל על ההתיישבות לא ניתן יהיה להגיע לתוצאות אבוסורדיות. לכן, להערכתי, זה עניין של שנים ספורות שבכל מקרה זה יקרה, בואו נוביל את זה אנחנו, הליכוד! כל התהליכים ההיסטוריים, המבורכים ב4 העשורים האחרונים, הליכוד הוביל והמשימה שלנו אחת ולתמיד הוא להסיר כל סימן שאלה על ההתיישבות״.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן: ״הליכוד הוא זה שהחיל את הריבונות על בירת ישראל, הוא זה שהחיל את הריבונות על רמת הגולן והוא זה שיחיל את הריבונות על יהודה ושומרון. הזכות שלנו על ארץ ישראל מתחילה בירושלים, במערת המכפלה ושילה. לא נעשה את החלת הריבונות בזכות הכוח אלא בכח הזכות ההיסטורית, הדתית, המוסרית, התנכית, ואנחנו נבצע זאת. שמעתי כל מיני פוליטיקאים אומרים שהרעיון של כינוס מרכז הליכוד הוא רעיון שלהם, אני לפני שנים העלתי את הרעיון להחיל את הריבונות. ההצעה הזאת היא בוודאי הצעתה של הליכוד. היום יש הזדמנות היסטורית בשונה מהנשיא אובאמה, יש לנו היום נשיא בבית הלבן שאומר מפורשות- כן, הוא מבין שהמכשול לשלום היא ההסתה הפלסטינית ולא ההתיישבות ביו"ש. את ההזדמנות הזאת אסור לנו לפספס. הגיע הזמן להפוך את המשוואה, השמאל אומר והעולם אומר שהזמן פועל נגדנו, ההפך, הפעולות החד צדדיות של הפלסטינים פועלות נגדם. הערב אנחנו מתחילים להפוך המשוואה, אנחנו אומרים לעולם- לא משנה מה אומרים הגויים, אנחנו צריכים להכיר בריבונות הזאת, יש לנו זכות מוסרית וחובה מוסרית ליצור שוויון זכויות עבור חצי מיליון אזרחים״.