כנס שנתי של צעירות מפנימיות וכפרי נוער של ארגון אלומה: "בוחרת, מעורבת, משפיעה" - 0404
כנס שנתי של צעירות מפנימיות וכפרי נוער של ארגון אלומה: משרדי דל, ויקיפדיה

כנס שנתי של צעירות מפנימיות וכפרי נוער של ארגון אלומה: "בוחרת, מעורבת, משפיעה"

צעירות רבות בכיתות י"א- י"ב בפנימיות בכל רחבי הארץ מתמודדות עם קשיים רבים כמו כל בת גילן. אך בנוסף- נאלצות להתמודד עם אתגרים נוספים הנובעים ממציאות חייהן המורכבת. דווקא בשנים הללו – הן גם אמורות לבחור האם להתגייס או להתנדב לשירות לאומי. גם אלו שבחרו להתגייס או להתנדב צריכות לבחור האם להתגייס לתפקיד מוביל ע"פ כישוריהן או לבחור בתפקיד "מינימלי" וחסר אתגרים.

תכנית מיוחדת הפועלת  עם צעירות בפנימיות ברחבי הארץ  מנסה לשנות את המציאות. למעלה מ-1000 בנות משתתפות בתכנית "לקראתך" שמפעיל ארגון אלומה בפנימיות השונות. התכנית פועלת להעצמה של הבנות במוסדות חינוך דתיים וחילוניים ומשלבת סדנאות קבוצתיות וליווי פרטני על ידי מדריכה קבועה, בוגרת שירות משמעותי ובעלת ניסיון בעבודה עם אוכלוסיית היעד. בסדנאות הקבוצתיות מוצגים מסלולי שירות אפשריים, נדונות סוגיות כגון התמודדות עם מצבי לחץ, יתרונות עבודת צוות, מעורבות חברתית, מנהיגות נשית ונערכות סימולציות המכינות את המשתתפות לתהליך האיתור והמיון לעולם התעסוקה בכלל ולשירות המשמעותי בפרט.

ביום שלישי (02.01.18) צפוי להתקיים בגני תקווה כנס מיוחד בו ישתתפו מאות מהן מכל הארץ תחת הכותרת- "בוחרת, מעורבת, משפיעה". מטרת הכנס היא, בין היתר, להעצים את המסוגלות האישית לקראת סיום התיכון והיציאה לחיים הבוגרים דרך קבלת השראה מנשים פורצות דרך והכנה לשירות על ידי חשיפה למסלולים ואפשרויות שירות שונות. בין המשתתפות יהיו ח"כ מירב בן ארי, מפקדת יחידת הטכנולוגיה הצה"לית ממר"ם אל"מ טליה גזית, השחקנית בת אל פאפורה ועוד.

האירוע ייפתח ביריד הכנה לשרות, דוכנים של נציגי היחידות השונות בצה"ל, מכינות, שרות לאומי ועוד – מהם יוכלו הצעירות להתרשם, להכיר וללמוד על האפשרויות העומדות בפניהן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]