החלטה דרמטית: שתי אפשרויות יוצגו למסתננים בתוך כמה ימים - יציאה מרצון או כלא - 0404
+
החלטה דרמטית: שתי אפשרויות יוצגו למסתננים בתוך כמה ימים – יציאה מרצון או כלא שרון בצלאל

החלטה דרמטית: שתי אפשרויות יוצגו למסתננים בתוך כמה ימים – יציאה מרצון או כלא

השר לביטחון פנים גלעד ארדן ושר הפנים אריה דרעי, סיכמו מהלך שיציב בפני המסתננים שתי אפשרויות בלבד: יציאה מרצון או ישיבה בכלא. ביום רביעי תתקיים ישיבת ממשלה מיוחדת בה תובא החלטת השרים לאישור הממשלה.

כזכור, לפני כחודש הגישו השר לביטחון פנים ארדן ושר הפנים דרעי הוראת שעה ובה התייחסות לסגירת מרכז השהייה חולות. מאז התקיימו דיונים מעמיקים בכדי לייצר את המנגנון שיאפשר את השימוש במקורות שיתפנו בכדי לעודד את יציאת המסתננים.

בהתאם להצעה, ובמטרה להגיע לסגירת מרכז חולות, החל כבר בימים הקרובים תועמדנה בפני המסתננים שתי אפשרויות: יציאה מרצון או כניסה למשמורת. לשם הנעת המהלך, תצא רשות האוכלוסין וההגירה בהודעות לציבור המסתננים המביאות בפניהם את האפשרויות ליציאה מרצון.

השר לבטחון פנים גלעד ארדן מסר: "יזמנו את סגירת חולות כדי להעביר מסר ברור למסתננים: מדינת ישראל נחושה להחזיר לתושבי דרום תל אביב את שגרת חייהם ולהוציא חזרה את עשרות אלפי המסתננים הבלתי חוקיים שהשתקעו ברחבי המדינה".

השר דרעי: "נושא המסתננים השוהים בישראל הוא סוגיה בוערת וזאת ההזדמנות לקיים את הבטחתי לתושבי דרום תל אביב ולהשיב להם את השקט והביטחון. אני רוצה להודות לראש הממשלה נתניהו, לשר לביטחון פנים ארדן ולשר האוצר כחלון על העבודה המשותפת למען המטרה החשובה".