אלופים בדיבורים - אפסים בביצוע! - 0404
+
אלופים בדיבורים – אפסים בביצוע! רפאל חיון

אלופים בדיבורים – אפסים בביצוע!

הבטיחו לנו שאנחנו מוגנים. הבטיחו לנו שהאויב חושש לירות לשטח ארצנו טילים. הבטיחו גם לאויב, לפחות 3 פעמים בחודשיים האחרונים, שהוא יחטוף מכה קשה מאוד באם יעז לירות לעבר ישראל. אז הבטיחו!ֿ

תושבי יישובי העוטף הפכו לבובות במגרש המשחקים של ארגוני הטרור חמאס והג׳יאהד האסלאמי. כואב לכתוב את הדברים, אבל זו האמת היחידה. בעת שחשקה נפשו של המחבל, הוא לוחץ על הכפתור ושולח אלפים לחדרי הביטחון. בעת שחשקה נפשוילדים מתחילים לצרוח ולבכות, אמהות משתוללות מלחץ נוראי, זקנים מתקשים להגיע בזמן לחדרים הממוגנים או למקלטים, חלקם מועד, נופל ונפצע. מי שלא נפצע בגופו, נפצע ברוחו. נפצע בנשמתו. נפגעי חרדה נהוג לכנות אותם. כאלה בעוטףיש אלפים.

אז ליברמן הבטיח פעם שברגע שהוא יהיה שר ביטחון, הנייה ינשום בסה״כ עוד 48 שעות. אח״כ המשיכו לשגר אלינו מסרים של ביטחון. כמה שאנחנו חזקים וכמה שאנחנו גיבורים.

יש רק עובדה אחת בשטח והעובדה הזאת נכונה עד לרגע זה. ישראל אינה מסוגלת לנצח את הטרור, כי היא פשוט לא רוצה. היא חוששת להתעסק עם ארגון הנבלות חמאס. ממה היא חוששת? אין לי מושג. מה מניע אותה? גם לזה אין לי תשובה.

אז אנחנו נשוב לנו לסדר היום כרגיל, באחד מיישובי העוטף ינקו את נזקי המבנה שניזוק, ישפצו מחדש, ירגיעו את הילדים ומי שזקוק לפסיכולוג יקבל וכולם יחד ימתינו לאזעקה הבאה ומיד לאחריה לנפילה הבאה. תסמכו עלייזה יגיע שוב.

כך נראית ממשלה שמפחידה את חייליה ולא נותנת להם להגיב בכוח עוצמתי כלפי משפחה של נבלות מבני צאלח, שמכה, סוטרת ובועטת בהם. כך נראה צבא שנכנס ללחץ מטורף כאשר לוחם מצטיין מחסל מחבל, תוך טעות מבצעית, שהופכת מהר מאוד בצבא לטעות מדינית ופוליטית.

בדיוק כמו הממשלהכך נראים תושבי העוטף. כולם חוששים.

הזוי.

בתמונות: חלק מהמרגמה שנפלה באחד מיישובי שער הנגב ונזקים בתקרת המבנה.

רפאל חיון

רפאל חיון

רפאל חיון