חקלאי גדרה זועמים: "אדמות הביל"ויים עוברות לידיים ערביות" - 0404
+
חקלאי גדרה זועמים: "אדמות הביל"ויים עוברות לידיים ערביות" תנועת רגבים

חקלאי גדרה זועמים: "אדמות הביל"ויים עוברות לידיים ערביות"

עשרות חקלאים מגדרה ויישובי הסביבה נפגשו השבוע למה שהם כינו 'מפגש חירום' בעקבות מגמה מסיבית ומתמשכת של רכישת קרקעות באיזור על ידי בני מיעוטים. בפאנל הדוברים בכינוס השתתפו אלכס חפץ, מנכ"ל חברת הימנותא, ראש המועצה האזורית ברנר דורון שידלוב, מפקד תחנת משטרת יבנה, ועמיחי יוגב, מנהל הפעילות של תנועת רגבים בדרום ובשפלה.

כזכור, בשנתיים האחרונות הוקמה באיזור רשת מקבצים בלתי חוקיים על ידי ערבים ובדואים, תופעה המתאפשרת הודות לרכישה חלקית של קרקע באופן חוקי, הנמשכת בהשתלטות אגרסיבית על קרקעות פרטיות סמוכות, השייכות לחקלאים יהודיים באיזור גדרה, רחובות, בסיס תל נוף והמושבים הסמוכים.

תנועת רגבים

עמיחי יוגב מתנועת רגבים סקר בפני המשתתפים את היקפי התופעה, שנחשפה הודות למעקב הסמוי שביצע איש קש מטעמם. המעקב העלה כי חלק ניכר מעסקאות אלו, בוצעו גם תוך העלמת מס של מאות אלפי שקלים, וכי מתחת לחממות החקלאיות המוקמות בשטח, מסתתרים שימושים בלתי חקלאיים בעליל: מבני מגורים, קולטים סולאריים לאספקת חשמל, צלחות לווין, פאב מאולתר ואפילו בריכות שחיה.

תנועת רגבים

אלכס חפ"ץ מנכ"ל הימנותא ששמע את הדברים אמר לחקלאים כי יו"ר קק"ל וההנהלה, הנחו את הגורמים המקצועיים בקק"ל באמצעות הימנותא, לרכוש במחירי שוק מחקלאים ומבעלי קרקע קרקעות במתחם זה ובכל מקום.

"קק"ל תתכלל את האירוע ותרתום גופי ממשל שונים כמו רשות המסים, פיקוח על הבניה, סיירת ירוקה, רשות מקרקעי ישראל וכל גוף שיוכל לסייע להפסיק את התופעה", ציין חפץ.

תנועת רגבים

תנועת רגבים