השר ארדן מקים תשתית אזרחית חדשה למאבק בארגוני החרם - 0404
+
השר ארדן מקים תשתית אזרחית חדשה למאבק בארגוני החרם שלמה מור, חדשות 0404

השר ארדן מקים תשתית אזרחית חדשה למאבק בארגוני החרם

המשרד לנושאים אסטרטגיים, בראשות השר גלעד ארדן, הודיע כי כחלק מהמערכה המנוהלת כנגד ארגוני הדה לגיטימציה והחרם הוא מקים תשתית אזרחית שתהווה מיזם משותף עם יהדות התפוצות ותשמש את מדינת ישראל ויהדות התפוצות במאבק בארגוני החרם וביוזמות הדה לגיטימציה לישראל.

בדומה למיזמים משותפים דוגמת תגלית ומסע, בהם ממשלת ישראל משתפת פעולה עם גורמים אזרחיים, המיזם ינוהל על ידי ועדת היגוי משותפת בה חברים נציגי ממשלת ישראל (50%) ונציגי תורמים (50%). תקציב המיזם המשותף יעמוד על 250 מיליון ₪, מחציתו יגיע מתקציב המשרד לנושאים אסטרטגיים. היוזמה של ארדן קיבלה את אישור הממשלה השבוע.

במשרד לנושאים אסטרטגיים פועלים משנת 2016 מתוקף החלטת הקבינט המדיני ביטחוני להיאבק בתופעות הדה לגיטימציה וביוזמות החרם. במשרד מציינים כי המערכה לדה-לגיטימציה המתנהלת כנגד מדינת ישראל היא מערכה רב-ממדית ורב-תחומית, המנוהלת בזירות רבות ובדרכים שונות, לרבות בדרך החותרת תחת אושיות המדינה, זכות קיומה, צביונה וקשריה עם יהדות העולם והקהילייה הבינלאומית, ואשר מטרתה או תוצאתה המצטברת פוגעת ומסכנת את החוסן והביטחון הלאומי של מדינת ישראל והעם היהודי. ארגוני הדה לגיטימציה והחרם פועלים כרשת אזרחית מתואמת וממומנת באופן ישיר ועקיף במאות מיליוני דולרים.

עם כניסתו למשרד, המדיניות שהתווה השר ארדן הייתה לנקוט בגישה של מתקפה כלפי ארגוני הדה לגיטימציה והחרם ובמסגרת זו הקים המשרד את כוח המשימה הלאומי, "המערכה", שפועל למיגור התופעה בשלל כלים.

כחלק מהמערכה הכוללת שמנהל המשרד כנגד תופעות הדה לגיטימציה לישראל, החליט המשרד כי יש לפעול גם באמצעות תשתית אזרחית-פילנטרופית שתהווה מיזם משותף עם יהדות התפוצות העומדת בחזית המאבק בדה לגיטימציה.

השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן, שיזם את המהלך, הוביל אותו מתוך הבנה שהצלחה במאבק כנגד תופעת הדה לגיטימציה והחרם כרוכה בשיתוף פעולה הדוק עם יהדות העולם וארגונים הפעילים בתחום:

קמפיין החרם מנסה להשחיר בעולם את מדינת ישראל ולבודד אותה. מיליארדי אנשים נחשפים להסתה ולתעמולה שקרית שמנסה לפגוע בלגיטימיות של ישראל כמדינה יהודית ולקעקע את התשתית המוסרית לקיומנו. מאבק משותף של הממשלה יחד עם ארגונים פרו ישראלים יהיה מכפיל כח אדיר למאמצי הממשלה ויסייע לנו לבלום ולנצח את קמפיין החרם.