הוועדה המשותפת לדיון בהצעות חוק התקשורת התכנסה לראשונה. ח''כ קרא: "שכל אחד ישדר מה שהוא רוצה ויכול ושהציבור יצביע בשלט" - 0404
+
הוועדה המשותפת לדיון בהצעות חוק התקשורת התכנסה לראשונה. ח"כ קרא: "שכל אחד ישדר מה שהוא רוצה ויכול ושהציבור יצביע בשלט"

הוועדה המשותפת לדיון בהצעות חוק התקשורת התכנסה לראשונה. ח"כ קרא: "שכל אחד ישדר מה שהוא רוצה ויכול ושהציבור יצביע בשלט"

היום (חמישי), התכנסה לראשונה הוועדה המשותפת לכלכלה וכנסת לדיון בהצעת חוק התקשורת: בזק ושידורים, תיקון – אסדרת ערוצים ייעודיים, במעמד שר התקשורת, ח"כ איוב קרא. מדובר בעוד צעד משמעותי במה שרבים כבר מכנים – 'מהפכת קרא' בתקשורת.

השר קרא פתח וברך את חברי הכנסת יואב קיש ושרן השכל – ש"התגייסו לסייע לי להוביל את המהפכה". לדברי השר קרא "המטרה שלנו היא להסיר את כל החסמים והרגולציה החונקת את שוק התקשורת – ולייצר תחרות הוגנת שתוביל לשוק תקשורת חופשי יותר, מגוון והגון. מבחינתי – שכל אחד ישדר מה שהוא רוצה ויכול ושהציבור יצביע בשלט. שמי שרוצה יבוא ויפתח ערוץ – אהלן וסהלן. כך צריך להיות בשוק תקשורת חופשי במדינה מתוקנת".

השר גם שלח יותר מרמיזה לעתיד ואמר "ואם צריך בשל כך לפזר את המועצה לשידורי כבלים ולווין, ולצמצם את סמכויתיה של הרשות השניה שמערימים קשים ובמקום לפשט ולעזור לשוק היא עושה את ההיפך – כך אעשה !"

השר קרא סיים את דבריו באפטימיות – "היום אנחנו רוצים לאפשר לערוצים הייעודיים למלא את תפקידם ולתת את אותו קול ייחודי לכל קבוצות האוכלוסייה, וזה יקרה רק אם הם יוכלו לשרוד כלכלית בשוק תחרותי. לכן אני חוזר ואומר, צריך לשים סוף לרגולציה המכבידה עליהם וחונקת אותם – וצריך לאפשר להם להגדיל את היקף הפרסום, להחיל עליהם את אותם הקריטריונים כמו של הערוצים המסחריים, שידורי חדשות ועוד, וכמובן להגביל את היכולת של מועצת הכבלים והלווין להטיל עליהם סנקציות ולהצר את צעדיהם. אני מבקש את עזרתכם – כי הגיעה השעה.

בואו ניצור שוק תקשורת חופשי באמת, שייתן ביטוי לכולם – נפתח אותו לכל המשקיעים מכל העולם, וניצור שוק תקשורת שיהיה מגוון, הוגן והגון. זה בידינו – זה בכוחנו".