האו"ם נגד הכרה בירושלים? בשומרון חתמו על ברית ערים תאומות עם עיר באירופה - 0404
+
האו"ם נגד הכרה בירושלים? בשומרון חתמו על ברית ערים תאומות עם עיר באירופה רועי חדי

האו"ם נגד הכרה בירושלים? בשומרון חתמו על ברית ערים תאומות עם עיר באירופה

השומרון ועיר התיירות הייביז בהונגריה חתמו על הסכם ברית ערים תאומות בתחום התיירות.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, חתם על ההסכם בנוכחות שר התיירות יריב לוין מול ראש עיריית הייביז גאבור פאפ.

הייביז היא אחת מערי הקיט המרכזיות באירופה הרושמת כמחצית ממס התיירים במדינת ישראל כולה בשנה. העיר, האגם התרמי השני בגודלו בעולם והאגם הטבעי הפעיל הגדול ביותר בעולם.

הצדדים הסכימו ביניהם על קידום האינטרס התיירותי המשותף הקיים בין שתי הרשויות, ועל שיתוף פעולה שיתרום בין השאר לחיזוק הקשר בין ישראל להונגריה, ויתרום תרומה כלכלית לשני הצדדים. בין היתר סוכם על הקמת קבוצות עבודה משותפות לפיתוח התיירות בשני הצדדים והחלפת משלחות כולל סמינר להעשרת והעמקת הידע והלמידה ההדדית. כחלק מההסכם יחל קמפיין ניו מדיה ויחסי ציבור באיזור בכדי לעודד תיירים נוספים להגיע לטייל בשומרון.

רועי חדי

בתוך כך בשנתיים האחרונות מעידים תיירנים בשומרון על עלייה של כ-200% בתיירות הנכנסת מכל העולם בדגש על המדינות האסיאתיות (יפן, קוריאה והפיליפינים), שוודיה ארה"ב ואוסטרליה.

העלייה המשמעותית בתיירות הנכנסת לשומרון מתרחשת לאחר פעילות אינטנסיבית של מחלקת התיירות יחד עם יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון ולאחר מרתון פגישות של ראש מועצת שומרון עם גורמים בתחומי התיירות בכל העולם.

יוסי דגן: "השומרון נחשב לאחד המקומות היפים בעולם עם נופים בראשיתיים עוצרי נשימה. זה דבר שכבר הפך ידוע בעולם. לכך צריך להוסיף את האתרים ההיסטוריים והתנכ"יים הרבים. כעת אנחנו שמחים לשתף פעולה עם אחת מערי התיירות המרכזיות באירופה ובכך לקדם הן את הכלכלה והן את התיירות הנכנסת בקרב שני הצדדים".

שר התיירות יריב לוין: "היוזמה הזו יש לה פוטנציאל עצום להגברת התיירות לשני הצדדים. אני מברך את ידידי יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון על חתימת ברית ערים תאומות בתחום התיירות עם העיר הייביז. שיתוף הפעולה בין הרשויות יתרום לתנועת התיירות לישראל ששברה השנה את שיא כל הזמנים בכניסות תיירים. אני סמוך ובטוח שהתיירים ההונגרים שיבקרו באזור השומרון, כמו גם כל תייר אחר שיבקר בחבל ארץ זה, ימצאו חבל ארץ יפה וייחודי המספר את ההיסטוריה של העם היהודי בארץ ישראל".