בכירי הרבנים נפגשו עם נתניהו. הרב סדן: ״היה יכול להרוויח באזרחות פי 100 - אני זועם על הרדיפה נגדו״ - 0404
+
בכירי הרבנים נפגשו עם נתניהו. הרב סדן: ״היה יכול להרוויח באזרחות פי 100 – אני זועם על הרדיפה נגדו״ שלמה מור, 0404

בכירי הרבנים נפגשו עם נתניהו. הרב סדן: ״היה יכול להרוויח באזרחות פי 100 – אני זועם על הרדיפה נגדו״

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם שורת רבנים בכירים בציונות הדתית במשרד רה״מ בירושלים.

ראש הממשלה נתניהו אמר בפתח המפגש: ״יש פה מאמץ פוליטי באמצעות הפגנות ודברים אחרים להפיל את הממשלה הלאומית בראשותנו שדואגת לארץ ישראל ונאבקת למענה. לכן ההתייצבות שלכם מאוד חשובה ואני רוצה להביע את הערכתי.

לא תמיד השכלנו לעמוד מול הניסיונות הללו. עם ישראל פעם אחת ב-1992 זה הצליח, הפעם נדאג שזה לא יצליח. אני חושב שכולנו למודי ניסיון ואף אחד מאיתנו לא מולך שולל. לכן פשוט רציתי להביע את הערכתי ולחזק איש את רעהו״.

הרב חיים דרוקמן: ״המציאות הקיימת בלתי נסבלת. הם משתמשים בערכים ומדברים גבוהה גבוהה, כשהמניעים הם מניעים אחרים לחלוטין. צריך להגיד את האמת, זה עצמו, מי שנלחם נגד שחיתות כביכול זה עצמו שחיתות.

הרב אלי סדן: ״אני זועם מאוד על הרדיפה שיש היום, מהרבה סיבות. זה כשאנשים מרשים לעצמם ככה לדבר על ראש הממשלה, לא מדבר עכשיו על החוצפה של כל המערכת הפוליטית והתקשורתית בלי שום שמירת הלשון, זאת תעודת עניות למדינה שלנו. אני חושב שזה משפיל את כל החיים.

יהודי כמוך, ש-20 שנה נמצא בממשלה, היה יכול להרוויח באזרחות פי 10, פי 100. להגיד שיש בעיה שקיבלת סיגריה, לולא זה היה מצחיק זה פשוט סקנדל שאין כדוגמתו. זאת הפקרות, חוסר רצינות, זה שחיתות. רוצים להחליף שלטון בצורה כזו ולא בקלפי.

מקום שאין שם אמת – זה סכנה נוראה. יכול להיות שיש אנשים שיש להם ביקורת עליך – זה לגיטימי. אבל מי שהפך את מדינת ישראל למעצמה כלכלית בסוף זה אתה כרה״מ. בטח היו שותפים לזה אנשים טובים, אבל אני זוכר כשעלית לשלטון, הצבת את הכלכלה בראש המשימות שלך ואני זוכר את מדינת ישראל בהרבה תקופות של אינפלציה, מיתון ותלות בכסף האמריקני. בסוף כולם מדברים על זה שמדינת ישראל היא מדינת סטרטאפ והצלחה כלכלית, רגע – מישהו עשה את זה. זה שאתה מנהל את המדינה 20 שנה ומציב את הכלכלה בראש דאגותיה, מישהו אמר תודה?

אדון לפיד, תגיד: ׳אדוני רה״מ, כל הכבוד למה שעשית אבל אני לא מסכים לכך לכך׳. זה בסדר, אבל דבר אמת! את כל הקרדיט שמגיע לך, מגיע לך״.

הרב סדן המשיך ואמר: ״מי יצר יציבות שלטונית כל כך חזקה במדינת ישראל כמוך. אני זוכר שכל השנים דיברו באקדמיה זה שהשלטון כל הזמן מתחלף ושום דבר לא יציב. אתה יוצר יציבות שלטונית – כל התשתיות, הכבישים, הצמיחה, איכות החיים – זה קשור ליציבות שלטונית ובסוף אתה האדם שיצרת את זה. אז צריך להגיד לך תודה רבה וזה מה שאני אומר לך.

אני חושב שאתה מייצג את מדינת ישראל בצורה מעוררת כבוד. לא שמעתי אף פעם, מתקופת אבא אבן ההיסטורית ועד היום, תמיד נציגי הציבור מדברים אפולוגטיקה. פעם ראשונה שאני שומע באו״ם, בכנסת, בכל מקום, מדבר בכבוד ובגאון של עם ישראל. אני חושב שמגיע לך על זה תודה רבה. כשאתה דיברת באו״ם ואמרת לכולם – רבותיי, אם לא תעשו את זה אנחנו נעשה את זה. אני מודיע לכם, לא אכפת לי משום דבר. כששמעתי את זה כמעט בכיתי. אחרי 2000 שנות גלות ואחרי עשרות שנים של ראשי ממשלות מתחנפים ומתחננים, כשראש ממשלה מדבר ככה בעיניי זאת היסטוריה״.