צפו: כך פעלה כנופיית גנבים ברחבי הארץ וגנבה סחורה מחנויות בשווי מאות אלפי ש''ח - 0404
+

צפו: כך פעלה כנופיית גנבים ברחבי הארץ וגנבה סחורה מחנויות בשווי מאות אלפי ש"ח

צוות חקירות תחנתי מיוחד של משטרת ישראל סיים את חקירתם של שלושה חשודים תושבי אשדוד, בחשד שגנבו בעשרות מקרים סחורה מחנויות שונות ברחבי הארץ, מהדרום ועד לצפון, בשווי של מאות אלפי ש"ח.

תחילתה של החקירה המורכבת, בדיווח שהתקבל בראשית החודש במשטרת ישראל, על חשוד שנתפס במתחם קניות בקרית עקרון כשברשותו סחורה החשודה כגנובה מחנויות במתחם. עם התקדמות חקירת החשוד, חשפו חוקרי משטרת ישראל התארגנות שיטתית לגניבה סדרתית של סחורות ומוצרים ברחבי הארץ.
חוקרי משטרת ישראל עצרו שני חשודים נוספים שעל פי החשד ביצעו יחד עם החשוד הראשון את סדרת הגניבות.

לאחר שהתברר כי מדובר בכנופיה שפעלה בעשרות מקרים במקומות שונים ברחבי הארץ, הוחלט בפיקוד המרחב והתחנה על הקמת צוות חקירה מיוחד שהחל לרכז את תיקי חקירה. הצוות אסף עדויות וראיות ממקומות שונים ברחבי הארץ, של אירועי גניבה בהם על פי החשד היו מעורבים השלושה.

עם סיום החקירה, הגישה אתמול התביעה המשטרתית כתב אישום בעניינם הכולל 49 סעיפי אישום ומתאר עשרות מקרים בהם גנבו השלושה סחורה מחנויות שונות במקומות שונים ברחבי הארץ.

על פי כתב האישום, באחד המקרים בראשית החודש, הגיעו שניים מהנאשמים לחנות ספורט במתחם קניות בילו סנטר בקרית עקרון וגנבו מהחנות בגדים בשווי כולל של כ- 10,000 ש"ח. במקרה אחר שהתרחש בחנות לממכר טלפונים סלולריים בקניון במעלה אדומים, ניגש אחד הנאשמים אל המוכר וביקש ממנו שיפתח עבורו את ארון הזכוכית בו נשמרים מכשירי הטלפון הסלולרי. בזמן שנאשם אחר ניגש אל המוכר והחל לשוחח עמו, החל חברו להוציא מכשירי טלפון חכמים מהארון ולהניח אותם על השולחן מאחורי גבו של המוכר. כשדעתו של המוכר הוסחה, נכנס הנאשם השלישי וגנב את מכשירי הטלפון.

במקרה נוסף המתואר בכתב האישום, הגיעו שניים מהנאשמים לחנות תכשיטים בחולון, בעוד אחד הנאשמים הסיח את דעתה של המוכרת, פתח חברו את אחת ממגירות התכשיטים וגנב ממנה צמידי יהלומים בשווי אלפי ש"ח.

שלושת החשודים נעצרו ואתמול (שני), הגישה התביעה המשטרתית כתב אישום בעניינם.