תלמידי בתי הספר בחיפה יבחרו את השם לרכבל החדש בעיר - 0404
תלמידי בתי הספר בחיפה יבחרו את השם לרכבל החדש בעיר דוברות עיריית חיפה

תלמידי בתי הספר בחיפה יבחרו את השם לרכבל החדש בעיר

עיריית חיפה יוצאת ביוזמה בה תלמידי בתי הספר יבחרו את השם לרכבל החדש בעיר. השם החדש יתחרז עם שמות אמצעי התחבורה הנוספים הפועלים בחיפה – 'כרמלית', 'שכונתית' ו'מטרונית'.

הרכבל החדש, אשר יצטרף למערך אמצעי התחבורה בחיפה, יחל לפעול אומנם רק בעוד כשלוש שנים, אולם כבר בימים אלה מתכנסים מיטב המוחות של תלמידי בתי הספר העירוניים בעיר, על מנת להחליט מה יהיה שמו של כלי התחבורה החדש.

לצורך בחירת השם יזמה עיריית חיפה תחרות בין כלל בתי הספר העירוניים, בשכבת הכיתות ד' ו-י', כאשר בכל אחת משכבות הגיל מקיימים התלמידים תהליך חשיבה בשיתוף הוריהם וחבריהם, אשר בסיומו יתקיים הפנינג בחירות, בו יתבקשו התלמידים לבחור מבין כלל השמות שהוצעו שם אחד.

בהמשך התהליך יציג כל אחד מבתי הספר בפני וועדה מקצועית, אשר תורכב מנציגי עיריית חיפה וחברת 'יפה-נוף', את השם שנבחר, והוועדה תבחר מבין כלל השמות, שלושה שמות, אשר יועלו לבחירת הקהל החיפאי הרחב ובעיקר הסטודנטים שישתמשו ברכבל, באמצעות הפייסבוק של עיריית חיפה.

יש לציין, כי שמות אמצעי התחבורה הציבורית הפועלים כיום בעיר נבחרו גם כן באופן דומה. כך למשל זכתה הרכבת הקלה, העוברת ברחבי העיר, בשם "מטרונית", לאחר שבשנת 2010 נערכה תחרות בעיר ונבחר שם זה מבין אלפי מצביעים ומשתתפים, הרכבת התחתית, שהינה היחידה בארץ, נקראת בשם "כרמלית" ואילו האוטובוסים הקטנים, העוברים בתוך רחובות העיר, קיבלו את השם 'שכונתית'.

פרוייקט הרכבל החדש, שיהווה חלק אינטגרלי ממערך התחבורה הציבורית בעיר, ויהפוך את חיפה לעיר הראשונה בישראל שבה יופעל רכבל כאמצעי תחבורה ציבורית, ישפר משמעותית את הנגישות לטכניון ולאוניברסיטת חיפה. כמו כן, הוא יקל על מצוקת החנייה בקמפוסים וברחובות הסמוכים אליהם וכן על עומסי התנועה בצירים הראשיים, במעלה הכרמל. שלושת בתי הספר הזוכים יזכו במענק כספי, בשווי כולל של 60,000 ש"ח, אשר יוקדש לעיצוב ולשיפור הסביבה הלימודית.

אילנה טרוק, ראש מינהל חינוך, תרבות וספורט בעיריית חיפה: "כחלק מתפיסתנו לשיתוף ולמעורבות התלמידים והוריהם בתהליכים עירוניים, הזמנו את תלמידי בתי הספר והסטודנטים בעיר להציע שם לרכבל החדש. המחנכים קיימו שיח בכיתות על חשיבות הנסיעה בתחבורה הציבורית, הציגו את כלי התחבורה החדש והציעו לתלמידים לבחור לו שם. אני מאמינה, כי מעורבותם של תושבי העיר הצעירים בתהליכים העירוניים, תגביר את זיקתם לעיר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]