כיף בירושלים: ARTBNB - שמונה ימים של אירוח אמנים בינלאומיים - 0404
כיף בירושלים: ARTBNB – שמונה ימים של אירוח אמנים בינלאומיים רפי קוגל

כיף בירושלים: ARTBNB – שמונה ימים של אירוח אמנים בינלאומיים

החל מתאריך ה-23.12.17, נפתחה בירושלים תכנית אירוח אמנים בינלאומית. הפרויקט המשותף של 'המפעל', רשות הצעירים בעיריית ירושלים, חברת עדן, הרשות לפיתוח ירושלים ואסיילום ארטס, הזמין אמנים מתחומים שונים מהארץ ומהעולם, העוסקים כולם בקשר שבין קהילה ומקום כמניע לפעולה אמנותית.

האמנים ישנים, אוכלים ויוצרים בתוך ומתוך המקום. אליהם הצטרפו אמנים וחברי 'המפעל' לתהליך שהתחיל מהמפעל ופורץ לרדיוס של 100 מטר סביבו. לכל אורך ה-ARTBNB התהליך, התוצרים, כיתות האמן, הסדנאות ועוד פתוחים לקהל, שמוזמן לצפות ולהשתתף בניסיון פואטי לפענח פיסת עיר קטנה.

שלמה לוי, מנהל רשות הצעירים בעיריית ירושלים: פרויקט Artbnb, הוא אחד הפרויקטים המשמעותיים של עיריית ירושלים, בתכנית להפיכת ירושלים אטרקטיבית עבור המעמד היצירתי בעיר. מעבר לחדשנות שבה, לתכנית 3 ערכים מוספים: היא מחזקת את הקהילות היוצרות בעיר, ממתגת את ירושלים כמרכז יצירתי ואומנותי בין לאומי ומייצרת השפעה על המרחב הציבורי והאומנותי של העיר. אנחנו מקווים לאחר הפיילוט המוצלח עם אנשי 'המפעל', להפוך ב-2018 את הפרויקט לפרויקט שנתי, שרץ בכל המרכזים היצירתיים בעיר".

'המפעל' (רחוב המערביים 3) הוא יוזמה של רשות הצעירים בעיריית ירושלים ו'עדן' – החברה לפיתוח כלכלי של העיר. פרויקט אמנותי זה הפך בניין נטוש מהמאה ה־19 בלב ליבה של ירושלים למרכז אמנות ותרבות. ה'מפעל' מפעיל גלריה, סדנאות, בית קפה-בר ומטבח צמחוני, חדרי רזידנסי וחלל תצוגה רב־תכליתי לתאטרון, מחול, קונצרטים, דיונים והקרנות. הכניסה חופשית, כולל 98% מהמופעים והאירועים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]