נתניהו: "אמרתי שיהיו עוד מדינות שיעבירו שגרירותן לירושלים, אז הנה באה המדינה השנייה - ואני חוזר ואומר: יהיו עוד!" - 0404
+
נתניהו: "אמרתי שיהיו עוד מדינות שיעבירו שגרירותן לירושלים, אז הנה באה המדינה השנייה – ואני חוזר ואומר: יהיו עוד!" שלמה מור, 0404

נתניהו: "אמרתי שיהיו עוד מדינות שיעבירו שגרירותן לירושלים, אז הנה באה המדינה השנייה – ואני חוזר ואומר: יהיו עוד!"

ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו, ברך בפתח ישיבת סיעת הליכוד הבוקר (שני),  את ח"כ דוד אמסלם על קבלת התפקיד החדש, הודה לח"כ דוד ביטן והתייחס להודעתו של נשיא גואטמלה על העברת השגרירות לירושלים.

נתניהו: "שלום לכם. ראשית אני רוצה לברך אותך, ח״כ אמסלם, על קבלת התפקיד ולהודות שוב לחברינו דוד ביטן, תודה לך דוד.

אני מבקש לספר לכם על שיחה שהייתה לי אמש. שוחחתי עם ידידי נשיא גואטמלה ג׳ימי מוראלס. הודיתי לו על תמיכת גואטמלה בנו בהצבעה באו״ם והבעתי את תקוותי שהוא ילך בעקבותיו של הנשיא דונלד טראמפ, יכיר בירושלים כבירת ישראל ויתחיל בהעברת השגרירות אליה.

בהמשך הערב הוא הוציא את ההודעה הבאה:

"שוחחתי עם רה״מ ישראל נתניהו, דיברנו על היחסים המצוינים בין המדינות מאז תמיכת גואטמלה בהקמת ישראל. אחד הנושאים הרלוונטיים ביותר היה החזרת השגרירות של גואטמלה לירושלים. הנחיתי את שרת החוץ להתחיל בתיאום ליישום המהלך. אלוהים יברך אתכם".

אז אני רוצה לומר מכאן לנשיא גואטמלה:

God bless you, my friend, president Morales.

God bless both our countries – Israel and Guatemala.

אנחנו מחכים לך כאן בירושלים!

אמרתי לכם לאחרונה שיהיו עוד מדינות שיכירו בירושלים ויודיעו על העברת השגרירות אליה. אז הנה באה המדינה השנייה – ואני חוזר ואומר: יהיו עוד! זו רק ההתחלה וזה חשוב.

במקביל נעביר את חוק ירושלים ובהמשך גם נעביר בהסכמה את חוק הלאום. חוקים חשובים, תודה רבה לכם.