בית שאן חולקת כבוד: רחובות ייקראו על שם האמנים המובילים שנפטרו בשני העשורים האחרונים - 0404
בית שאן חולקת כבוד: רחובות ייקראו על שם האמנים המובילים שנפטרו בשני העשורים האחרונים דוברות בית שאן

בית שאן חולקת כבוד: רחובות ייקראו על שם האמנים המובילים שנפטרו בשני העשורים האחרונים

עיריית בית שאן החליטה כי כל הרחובות בשכונת האקליפטוס, ייקראו על שם האמנים המובילים שנפטרו בשני העשורים האחרונים.

בקרוב בבית שאן תוכלו ללכת ברחוב אהוד מנור, לחצות את רחוב אריק איינשטיין ולשבת על ספסל ברחוב עופרה חזה. שכונת האקליפטוס – שכונת הדגל החדשה שנבנית בין שכונת נוף הגלבוע לשכונת רבין, תהפוך בקרוב ל'קריית האמנים', בהתאם להחלטת ועדת השמות העירונית ובהמלצת ראש העיר רפאל בן שטרית. השכונה תהפוך עם הקמתה לשכונת הזמר העברי, אשר כל רחובותיה ייקראו על שמם של זמרים ויוצרים בישראל שהלכו לעולמם.

בשכונה החדשה עתידות להיבנות כ-300 יחידות דיור בתמהיל מגוון שכולל הקמת מבני מגורים חד משפחתיים לבנייה עצמית, מבנים טוריים, צמודי קרקע לבנייה מרוכזת, דו קומתיים ובנייה סמי רוויה בשילוב עם מסחר. גם השבוע המשיכו טרקטורים להכשיר את הקרקע לקראת הבנייה הצפויה בקרוב בשכונה.

במשך השנים 'הצטברו' לא מעט רחובות ודרכים בעיר שלא ניתן להם שם ולמעשה נשארו ללא כתובת. לפיכך, קבעה ועדת השמות כי שני רחובות נוספים בעיר שהיו ללא שם יקבלו את השמות הבאים: רחל המשוררת – המוכרת בשם העט שלהּ, 'רחל' ולאה גולדברג. 

ראש העיר שהמליץ לוועדת השמות העירונית להנציח את האמנים והיוצרים אמר השבוע כי הוא שמח שלצד רחובות ושכונות שמנציחים את ראשי היישוב, נשיאים, ראשי ממשלה, רמטכ"לים ואלופים בצה"ל, העיר מוקירה גם את האמנים הישראלים "שתרמו תרומה עצומה לחיי הרוח במדינה", כדבריו.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]