רשלנות רפואית: במהלך ניתוח קיסרי נחתכו פניה של התינוקת - 0404
+
רשלנות רפואית: במהלך ניתוח קיסרי נחתכו פניה של התינוקת ויקיפדיה

רשלנות רפואית: במהלך ניתוח קיסרי נחתכו פניה של התינוקת

ניתוח קיסרי במהלך לידה איננו הליך פשוט והוא טומן בחובו סכנות ליולדת ולתינוק. אולם מקרה שבו סכין הניתוח פוגע בפניה של התינוקת אינו מקרה שכיח. ילדה שפניה נחתכו במהלך ניתוח קיסרי תובעת באמצעות הוריה פיצויים מבית חולים  בצפון, שבו נולדה לפני כחמש שנים.

באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה מחיפה, עורך דין לרשלנות רפואית מהמנוסים בארץ, הוגשה התביעה לבית משפט השלום בחיפה ובה נטען כי הילדה שנפגעה היתה אחת מתאומות שנולדו בניתוח קיסרי. "במהלך הניתוח הקיסרי, בעודה בתוך הרחם, נחתכה התובעת בפניה, בעקבות שימוש רשלני של הצוות הרפואי ו/או המנתח בסכין הניתוח". כתוצאה מכך נולדה התינוקת עם חתך בלחי ברוחב כ-2.5 ס"מ ונאלצה לעבור ניתוח (הדבקת הפצע) ביום הראשון לחייה. כאשר שוחררה לביתה היתה לה צלקת נרחבת בלחיה ועם המלצות על מעקב במרפאה הפלסטית.

עו"ד  סאמי אבו ורדה טוען כי "בעקבות האירועים וכתוצאה מהם נותרה התובעת עם נכות רפואית, פלסטית ונפשית, קשה במיוחד ובהתחשב בגילה, טיב פגיעתה ומהותה, נכותה התפקודית עולה לאין ערוך על נכותה הרפואית".

הילדה מתלוננת עלך כאב וסבל מדי יום, היא סובלת מ" הפרעה אסתטית, מצב נפשי ירוד לחלוטין, דימוי עצמי נמוך, בושה ומבוכה להיות בקרבת אנשים וילדים בני גילה". בשל מצבה הכלכלי של המשפחה לא הוגשה חוות דעת של רופא מומחה אבל זכות זו שמורה לתביעה לשלב מאוחר יותר או לבקש מבית המשפט שימנה מומחה רפואי מטעמו בתחום הנפשי והפלסטי.

המשפחה תובעת גם החזר הוצאות טיפול רפואי אינטנסיבי, מעקב, נסיעות ונלוות שהיו להם ואשר יזדקקו להם גם בעתיד. התביעה משאירה לבית המשפט לקבוע את גובה הפיצויים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com