מניף הגליוטינה: ״הימין נועד לבריונים חולים, אלימים, יורקים ומקללים״ והוסיף: ״הכיבוש של ישראל״ - 0404
+
מניף הגליוטינה: ״הימין נועד לבריונים חולים, אלימים, יורקים ומקללים״ והוסיף: ״הכיבוש של ישראל״ פייסבוק

מניף הגליוטינה: ״הימין נועד לבריונים חולים, אלימים, יורקים ומקללים״ והוסיף: ״הכיבוש של ישראל״

עמית ברין, המפגין השמאלני שנחשף אמש כאן בחדשות 0404 בסרטון המתעד אותו מניף גיליוטינה – הסתה ברורה לרצח ראש הממשלה, ניסה הבוקר לתרץ את המעשה וטען כי הגיע בגלל השחיתות, אלא שבדיקת חדשות 0404 מעלה כי מדובר באיש שמאל שטוען כי ״הימין נדפק לגמרי״ ומדובר ב״מחנה שנועד אך ורק לביריונים חולים, אלימים, יורקים ומקללים״. את הפוסט הזה כתב עמית ברין בדף הפייסבוק שלו ב-1 במאי השנה.

ברין, בנוסף, כותב פוסטים כלליים כנגד הימין, חברי הליכוד וגם נגד שר החינוך מהבית היהודי. הוא ציין שהוא בעד לימוד ערבית מגיל אפס כדי שנוכל לדבר עם הערבים וכתב גם נגד בנט והדתה: ״שתקתם כשהכניסו תכנים דתיים למערכת החינוך הממלכתית? קיבלתם ״טוב מאוד״ וברוכים הבאים לכיתה ב׳..״.

בינואר 2103 שיתף ברין פוסט של עיתון הארץ וכתב: ״הכיבוש החדש הוא הכיבוש של ישראל. הפעם אין מדובר במהלך צבאי התיישבותי, אלא במהלך פוליטי. הפעם הכוונה איננה לשלול מהפלסטינים את זכותם להגדרה עצמית, אלא לשלול מהישראלים את היכולת לסיים את הכיבוש הראשון״.

פייסבוק

אותו עמית ברין, כתב פוסט וכינה את היחצ״ן רני רהב בכינוי ״היטלר״, כאשר העלה תמונה מידיעות אחרונות וכתבה על כך שרהב מוכר מכוניות עתיקות וכתב: ״אסור להשוות אבל אין ברירה: היטלר פחות מקושר בעיתון של המדינה אז מודעת המכירה שלו שובצה רק בעמוד 10 ולא בשער האחורי של הגליון״.

הבוקר, ניסה ברין לעצור את הכותרות בעניינו, מן הסתם כדי שלא לעבור חקירת משטרה וכתב בפייסבוק: ״הבהרה וגילוי נאות: אני פציפיסט ומתנגד לכל סוג של אלימות. במשך כל חיי מעולם לא השתמשתי באלימות ואין לי כל כוונה לעשות זאת בעתיד. כך אני מחנך גם את ילדי ומבקש ממי שפירש דברים שאמרתי או עשיתי כקריאה לאלימות לעצור ולא לעשות זאת. מי שהבין מדברי או ממעשי שאני קורא לו/לה לנהוג באלימות – הוטעה.

פייסבוק

אני לא חבר באף ארגון או תנועה. לא מממן ולא רשום באף מפלגה, ולא לוקח חלק בשום פעילות פוליטית מאורגנת מלבד הגעה עצמאית להפגנות רחוב לצורך מימוש זכות המחאה.
אין לי קשר למנהיגי המחאה, ליוזמיה, למפעילים או למממנים שלה. מעולם לא נפגשתי אם אף אחד מהם ואין בינינו קשר גם היום. לא ״פעלתי״ בשום מסגרת או בשליחותו של איש מלבד יוזמתי שלי – אזרח שהרגיש שהוא רותח מהסיאוב ומהשחיתות חסרי הגבולות אשר שפוגעים בכל אזרחי כל המדינה – בכם – האנשים שלא מפסיקים לשאת שפופים בנטל, לזעוק על הגזל, הניתוק וההתעלמות מהזעקה עצמה במשך כל כך הרבה זמן.

שתי מילים על דימויים שנשאלתי לגביהם: קוטם סיגרים הוא דימוי לנהנתנות חסרת פרופורציות בימינו, לסיאוב ולניתוק; גיליוטינה היא דימוי המשמש תזכורת היסטורית לניצחון אזרחי על שלטון מושחת שהפר את אמונו. חוזר ומבהיר שאין לי, או לאף אדם שאני מכיר, שום כוונה להשתמש באף אחד מהשניים האלה, אבל מי שמצביע עליהם כדי לשלח אתכם כלפי – מסיט אתכם ממטרות המחאה ומשתמש בכם כדי לשסות אותנו אחד בשני ולהתחמק מאחריותו הציבורית״.

כפי שפורסם בחדשות 0404, הבוקר מוגשת תלונה במשטרה כנגד ברין ע״י עו״ד אייל פלטק. גם בשמאל הבינו כי עם ישראל לא יכול לעמוד בצד בעת שאדם מניף גליוטינה המכוונת לראש הממשלה. אבי גבאי מהעבודה טען כי מדובר בהסתה והנשיא ריבלין הוסיף כי מדובר ״בהסתה ברורה״.

פייסבוק

ישי פרידמן