אבו מאזן: "לא מקבל כל תכנית שלום מארה״ב ולא את סמכותה של וושינגטון" - 0404
+
אבו מאזן: "לא מקבל כל תכנית שלום מארה״ב ולא את סמכותה של וושינגטון" ויקיפדיה

אבו מאזן: "לא מקבל כל תכנית שלום מארה״ב ולא את סמכותה של וושינגטון"

אויי לאזניים, יחי הפחד. אנחנו ממש רועדים… יו"ר הרשות, אבו מאזן, הצהיר כי לא יקבל "תכנית שלום" מארצות הברית והוסיף: "וושינגטון איבדה את הזכות כמגשרת".

ההצהרה הזאת מפי אבו מאזן, מגיעה בעקבות הכרתו של נשיא ארצות הברית בבירתנו ירושלים וכהמשך להצבעה באו"ם, המבטלת לכאורה את ההכרה. ככל הנראה, אבו מאזן חש התרוממות רוח והחל לפזר הצהרות לאוויר שספק רב אם מישהו בחדר הסגלגל, יאהב או מתרגש לשמוע.

הדבר המעודד כמובן לישראל מההצהרות הללו בזירה המדינית, הוא מה שהיה ברור רק לנו מאז ומתמיד, כנראה ברור עכשיו מעל לכל ספק לשאר אומות העולם – הרשות הערבית והעומד בראשה לא מעוניינים בכל פתרון מדיני. לא היינו צריכים הפעם "פסגה מדינית" ולא כל פגישה עקרה בראמאללה בשביל לקבל גל פיגועים עקוב מדם, שלאחריו אותה פנטזיה מדינית תעלה בתוהו. הפעם העניין היה לחלוטין לטובת היושבים בציון, שקיבלו מחד הכרה ברורה ורשמית ממנהיג העולם החופשי ומאידך סירוב מוחץ לכך והפניית עורף מהאויב הערבי.

יהיה בהחלט מעניין לראות ולצפות כיצד יגיב נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, להצהרה הנוכחית והאם ימשיך בגישתו החדה והבלתי מתפשרת. האם טראמפ יפסיק את הסיוע לרשות? האם יעודד את ראש הממשלה בנימין נתניהו להתניע תהליכי בנייה? 

יום לאחר ההצבעה באו"ם על ביטול ההכרה לכאורה בבירתנו ירושלים, יש מי "שמהלימון הפיק לימונדה" וידע היטב לזהות את המגמה החיובית בעד ישראל, בכך שלמעלה מ-60 מדינות נמנעו, נעדרו מההצבעה, או הצביעו כנגדה. כמובן, יש את המלעיזים שבחרו שוב לראות רק את כמות המצביעים בעד, בחזיון תעתוע שאולי הדבר היה שונה באחד מן הימים מיום קיומה של מדינת ישראל.