זעם ברשת החברתית: ישראלים ובהם חיילים זועמים על חוסר התגובה לבעיטות והסטירות שספגו לוחמינו - 0404
+
צילום: 0404

זעם ברשת החברתית: ישראלים ובהם חיילים זועמים על חוסר התגובה לבעיטות והסטירות שספגו לוחמינו

הרשת החברתית זועמת. אלפים התייחסו לשני הסרטונים שפורסמו בחדשות 0404 והציגו את בנות המשפחה הערבית, משפחת תמימי, סוטרות, בועטות ומכות באגרוף קצין צה״ל וסמל מחלקה בעת פעילותם בנבי צאלח שבגזרת בנימין. הזעם הרב הגיע לאחר שנראה בסרטונים שחיילינו אינם מגיבים כלל, סופגים ושותקים ואף מורחקים מהמקום.

לאחר שידור הסרטונים, פתחנו שידור חי בפייסבוק 0404 ושם שאלנו את הגולשים לדעתם בעניין. בתוך זמן קצר הגיבו למעלה מ-1,100 גולשים – כמעט כולם בזעם רב ובדרישה לשינוי המדיניות המכילה של צה״ל. בין המגיבים: הורים לחיילים, אמהות מודאגות, חיילים בסדיר ומילואימניקים.

חלק מהתגובות:

דורית אהרוני כתבה: ״ההבלגה וקור הרוח של החיילים מתקבלים אצל אוייבנו כחולשה ומפיחה בהם עוז. אין לנו את הפריבלגיה לחיילי בדיל״.

עליזה מיימיס כתבה: ״אין מצב להשאיר את זה כך. חיילים מקבלים מכות… צריך שהצבא יחזור לקדמותו ויעשה סדר כמו שצריך״.

רותם אריאלי כתבה: ״המינימום שציפיתי לראות בסרטון, זה גם אם לא להרביץ למחבלת הזאת – המינמום לזרוק לעברה כמה רימוני הלם שתחזור חירשת הביתה. בנט היה משנה את הצבא. ליברמן נכנס מסורס לתפקיד. עוד אכזבה של שר ביטחון״.

איל אליהו כתב: ״מסרסים לנו את החיילים. זו בושה. הם תופסים תחת וכל פעם ינסו לעלות מדרגה. צריך להחזיר את ההתרעה – מי שמתקרב יחטוף טייזרים וגז פלפל״.

שהם יששכר: ״נורא ואיום! חייבים להתעורר! כמה אפשר לסבול? כל כך עצוב ומביש, פשוט אין מילים״!

ישראל מסאס: ״הפתרון הוא פשוט, שכל אבא ינחה את הבן שלו – 5 מטר מרחק מכל ערבי שמהווה סיכון. ברגע שיכנס לטריטוריה הוא דורך במקום. אם הממשלה לא שומרת עליהם, אז הם ישמרו על עצמם ובמיוחד על כבודם״..

חיים בן דוד: ״יש לצייד חיילים במצלמות "גו פרו" על הקסדות ולאשר להם להגיב במצבים שבהם הם בסכנת חיים או מושפלים, או מופרעים על ידי מתנגדים במהלך תפקידם. לפחות משפטית, שיוכלו להוכיח כי הסרטון לא ערוך כנגדם״.

אורה צברי: ״למה לא עוצרים את הנבלות האלה. זה לא פעם ראשונה שהן מקללות ומרביצות לחילים. איפה קורה דברים כאלה בעולם״…

טלי בן עזרי: ״מזועזעת. לבי מתכווץ מהמראות. אסור לנו לשתוק״.

אמירה גראפי כתבה: ״כל עוד בג"ץ שולט במדינה החיילים יסורסו״.

מיכל כחלון :״זה לא משנה מה דעתינו. החיילים פועלים לפי הנחיות שקיבלו. הצבא צריך לתת להם יד יותר חופשית. וצריך לתת דין לחלאות ולצלם, שברור שזה צולם בכוונה כדי לבדוק את רמת האיפוק של החיילים. שיענשו בחומרה ויחזור הכבוד לחיילים״.

בסרטון העליון: השידור החי בפייסבוק 0404 עם בועז גולן והלל ביטון רוזן. בסרטון התחתון: בנות משפחת תמימי סוטרות ובועטות בחיילים.

לחצו כאן לכל התגובות