הלוואות עם ריבית – מה זה אומר ואיך מתמודדים - 0404
+
הלוואות עם ריבית – מה זה אומר ואיך מתמודדים depositphotos.com

הלוואות עם ריבית – מה זה אומר ואיך מתמודדים

אחד השיקולים שגורמים לרבים מהאנשים לא לקחת הלוואות, ואף לפחד מלקיחת הלוואה היא הריבית שמתווספת בדרך כלל לסכום הכסף המבוקש.

כיום ריביות שנוספות על הלוואות הינן גבוהות במיוחד, בעיקר שמדובר בריביות שעולות על 10 אחוז והן כאלה שנלקחות לפי לוח שפיצר. לכן אנשים רוצים למצוא הלוואות ללא ריבית.

אבל מהו לוח שפיצר?

לוח שפיצר היא שיטה ידועה וכמעט יחידה לחישוב החזרים חודשיים של הלוואות. הלוח מתאים להלוואות שמוחזרות תוך החזר כספי קבוע, אך במידה וההלוואה צמודה למדד הריבית במשק,  החזרים אינם קבועים וההחזר החודשי עולה ויורד.

בשל שיטה זאת, החזרי הלוואות יורדים בקצב איטי יותר – מה שמייקר את סך התשלומים שנותרים לתשלום וזאת בשל העלאת הריבית בתקופת התשלומים.

כדי לדעת כמה תעלה לכם לקיחת ההלוואה בסופו של דבר, חשוב להשתמש במחשבון הלוואה שיוכל לסייע לכם להבין כמה תשלומים תשלמו בכך הכל.

איך אפשר להתמודד עם הריבית

אם לקחתם הלוואה עם ריבית ואתם מרגישים שהריבית גבוהה מידי ואינכם יכולים לעמוד בה, ישנן כמה שיטות שבהן תוכלו לנקוט:

פגישה עם מנהל הבנק – כדי להקל על החזרת ההלוואה חשוב לקבוע פגישה עם מנהל הבנק כדי להבין יחד כיצד אפשר להתמודד עם הריביות הגבוהות. בנוסף חשוב שלפני לקיחת הלוואה תתמקחו על הריביות ותבצעו השוואת הלוואות שתעזור לכם למצוא את ההלוואה בתנאים הטובים ביותר.

פריסת חיובים לזמן ממושך יותר – בדקו אם אתם יכולים לבצע פריסה ממושכת יותר של ההלוואה. חלוקה לתשלומים לטווח זמן ארוך יותר, תקל עליכם בהחזרי ההלוואה והריביות.

הגדלת הכנסה – נסו להגדיל את ההכנסה שלכם על מנות שתוכלו לעמוד בהחזרים. מצאו עבודה נוספת במשרה חלקית, נסו להגדיל הכנסה בעבודה מהבית, ובדקו אם אתם יכלים לבצע שעות נוספות במקום העבודה.

צמצום הוצאות – צמצמו הוצאות. היפטרו מכרטיסי האשראי שלא מאפשרים לכם לשלוט על ההוצאות שלכם, ונסו לבדוק שאיזה הוצאות חודשיות מיותרות ואפשר לחסוך בהן. 

הלוואה ללא ריבית

אם אתם לא רוצים להתעסק עם ריביות כדאי שתדעו כי ישנן דרכים אחרות לקבל הלוואה ללא ריבית וזאת בעיקר כאשר הבנק מציע הלוואות כאלה על מנת לשמר לקוחות, או כדי לעמוד בתחרות מול בנקים אחרים.

עוד ניתן לקבל הלוואות כאלה מחברות חוץ בנקאיות, ממימון לעסקים, ומחברות המציעות הלוואות פרטיות ללא ריבית.

למידע נוסף על סוגי הלוואות לחץ כאן