מרכז "כיוונים" לזכויות רפואיות בהדסה, זכה באות ההוקרה "מקדמי זכויות" - 0404
+
מרכז "כיוונים" לזכויות רפואיות בהדסה, זכה באות ההוקרה "מקדמי זכויות" יח"צ

מרכז "כיוונים" לזכויות רפואיות בהדסה, זכה באות ההוקרה "מקדמי זכויות"

המרכז, הפועל בהדסה קרוב לעשור, עומד לרשותם של כלל מטופלי בית החולים הזקוקים למידע והכוונה וכן סיוע במילוי טפסים ופנייה למוסדות המתאימים, כמובן ללא תשלום – כשירות מטעם בית החולים.

השירות ניתן על ידי צוות של ארבעים מתנדבים ומתנדבות, בניהול המחלקה לעבודה סוציאלית בהדסה. "המרכז מעניק את שרותיו בחינם בשני בתי החולים של הדסה ונחשב לחלוץ בתחום מיצוי זכויות רפואיות עבור מטופלים", מספרת אסטל רובינשטיין, מנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית במרכז הרפואי הדסה. "את המרכז מנהלת עו"ס נועה ריבלין ולצידה עובד צוות מסור של מתנדבים העונים על צרכי המטופלים.  זה חלק מהשירות של הדסה למטופליה. יתרה מזו, את שרותי המרכז אנו מעניקים לכל מי שזקוק להם ברחבי הארץ".

רובינשטיין מדגישה כי נתוני בית החולים מצביעים על עלייה מתמדת בפניות המטופלים אל המרכז, ובשנה החולפת פנו למרכז למעלה מאלפיים מבין מטופלי בית החולים אשר ביקשו להיעזר בשירותיו

בין הנושאים השונים מסייע המרכז בתחומי זכויות מטופלים במוסד לביטוח לאומי, זכאות לימי מחלה מהמעסיק, מעבר בין קופות החולים, זכויות בעת טיפולי פוריות או קבלת תרופות שאינן בסל התרופות ועוד נושאים רבים אחרים המהווים פעמים רבות אבן נגף בדרכו של החולה או בני משפחתו בהבנה או במיצוי זכויותיהם הרפואיות.

נועה ריבלין, מנהלת המרכז, מציינת כי "המרכז ממוקם בכניסה לבית החולים, כך שהגישה אליו קלה ונוחה לכל מטופל או בן משפחה הזקוקים לייעוץ והכוונה. אנחנו שמחים לשמוע מאנשים שההכוונה שלנו סייעה להם להתמצא בתוך סבך הבירוקרטיה שלעיתים אינה פשוטה. שיתוף הפעולה בינינו לבין העובדים הסוציאליים במחלקות מספק למטופלי הדסה מענה מלא וייעוץ מעמיק באשר לזכויותיהם".