חנוכה בבית האבות הספרדי: נרות, בזאר עבודות יד ומקהלת חזנות - 0404
+
חנוכה בבית האבות הספרדי: נרות, בזאר עבודות יד ומקהלת חזנות יח''צ

חנוכה בבית האבות הספרדי: נרות, בזאר עבודות יד ומקהלת חזנות

בכל שמונת ימי החנוכה חגגו בבית האבות של העדה הספרדית את החג עם הדיירות והדיירים, העובדים וילדיהם, בהדלקת נרות מדי ערב, בפעילות מגוונת של שירה וריקודים.

את הנר ראשון הדליק הזמר דודו ולנטינו פז שהופיע בערב החג בפני הדיירים שלקחו חלק בשירה ובריקודים משירי החג ועוד. ביום השני של החג, התקיים בבית האבות "בית אברהם" בזאר חנוכה שבו הוצעו למכירה עבודות יד של דיירי הבית. (קרמיקה, דברי סריגה, גלויות ועוד…) הרבה דיירים ואורחים הסתובבו בבזאר וקנו  מהמוצרים שהוצגו במקום. היצירות נמכרו במחירים סמליים כאשר ההכנסות נתרמו לילדים נזקקים.

ביום אחר של החג, הדליקה  את הנרות דיירת ממחלקת שגיא, רחל נשיא, בהתרגשות רבה, הזמרת אינה ציפין בעזרתו של המתנדב אולג אברס, שרה שירי חנוכה ושירים עליזים לדיירי הבית, דיירים שרו יחד איתה ורקדו. בשמחה גדולה.

כמו כן התקיימה הופעה מיוחדת  והדלקת נרות של מקהלת החזנות "יצהל" מנווה שאנן, בהדרכת פליקס שפיץ ועם החזן אודי אקסלרוד  שהלהיבו את דיירי ודיירות הבית בשירי חנוכה ונוסטלגיה.

ביום חמישי התקיים יום כיף לילדי העובדים שנהנו מהופעה של  הזמר משהה שגב , ממשחקים, שירים, חידונים, ריקודים והפתעות. בהמשך היום היתה פעילות עם בעלי חיים: ארנבונים, נחש, תוכי בהדרכת צביה שחר. אחראית התרבות של בית האבות טניה סבסטיאנוב שהיתה אחראית על כל פעילות חג החנוכה הפעילה את ילדי העובדים בריקודים, משחקים ומעשי קוסמות. סייעו לה בכל ימות החג, מדריכות תעסוקה ומרפאים בעיסוק, צוותי המטבח ואיכות הסביבה .