תביעה: היולדת שוחררה ללא אבחון מתאים והפכה לעקרה - 0404
+
תביעה: היולדת שוחררה ללא אבחון מתאים והפכה לעקרה ידידיה כהן, חדשות 0404

תביעה: היולדת שוחררה ללא אבחון מתאים והפכה לעקרה

תושבת צפון הארץ, בת 30, תובעת את משרד הבריאות על רשלנות רפואית שנגרמה לה לאחר לידה במרכז הרפואי לגליל בנהריה, בטענה שכתוצאה מהרשלנות היא נותרה עקרה וכן נפגעה מבחינה נפשית.

בתביעה הושגה לבית משפט השלום בחיפה, באמצעות עורך הדין סאמי אבו ורדה , מובא המקרה של האשה הצעירה שהגיעה בתחילת שנת 2012 ללדת בביה"ח בנהריה ולאחר הלידה שוחררה לביתה, אבל החלה לסבול מכאבים ודימומים, היא אושפזה  כמה פעמים בבית החולים ואף עברה ניתוח בהרדמה מלאה ושוב הוחזרה לאשפוז. בהמשך כשהכאבים לא פסקו היא אושפזה גם עקב ניסיונות התאבדות.

התביעה מציינת כי לאחר שילדה עובר במשקל קטן, שוחררה  האישה לביתה עם שאריות שליה, אשר לא אובחנה גם במהלך ביקוריה החוזרים .בסופו של דבר נותרה עם תסמונת אשרמן השוללת ממנה אפשרות להרות, ועם צלקת ונכות נפשית קשה מאוד.

לתביעה צורפה חוות דעת של  מומחה לגניקולוגיה ומיילדות, שבדק את נסיבות האירועים, וקבע כי הטיפול הרפואי שניתן ליולדת על ידי בית החולים, הינו טיפול רשלני אשר הביא בסופו של דבר לתסמונת אשרמן (הגורמת לפגיעה משמעותית בפוריות) ולמצוקה נפשית. המומחה העריך את נכותה הגניקולוגית הצמיתה של התובעת בשיעור של 30% – בגין עקרות.

אבל בכך לא הסתיימו צרותיה של האשה. לטענת עו"ד  סאמי אבו ורדה:  "מצבה הנפשי של התובעת התדרדר לחלוטין, היא החלה לסבול מהתפרצויות זעם, תסכול וחוסר אונים". פסיכיאטר שבדק אותה התרשם כי היא נתונה במצב רוח ירוד והמליץ על טיפול תרופתי. אולם מצבה לא השתפר ועד היום היא סובלת "מהתפרצויות זעם, חרדות, תסכול, קשיי שינה, סיוטים, פגיעה משמעותית בדימוי העצמי, פגיעה במערכת היחסים הזוגית, ירידה בתפקוד הכללי". רופא פסיכיאטר שבדק אותה קבע כי במצבה היא מתאימה ל-20% נכות נפשית. לצמיתות.

בתביעה נטען עוד כי "בהתחשב בגילה וטיב פגיעותיה, נכותה התפקודית עולה לאין ערוך על נכותה הרפואית". את גובה הפיצויים המגיעים לה בגלל הרשלנות הרפואית שפגעה בה, משאירה התביעה להחלטת בית המשפט.