זהירות: מיסיון פועל ברחבי הארץ ומשדל יהודים להמיר דתם לנצרות (צפו בסרטון) - 0404
+

זהירות: מיסיון פועל ברחבי הארץ ומשדל יהודים להמיר דתם לנצרות (צפו בסרטון)

התופעה המסוכנת הולכת ומתרחבת. באזורים שונים ברחבי ארצנו מסתובבים להם פעילי מיסיון ופועלים לשכנע יהודים להאמין בישו וללכת בעקבות דת הנצרות.

התופעה מסוכנת מאוד, שכן הפעילים פועלים תוך תחבולות, מצג ססמאות וציטוטים שכביכול יש בהם מן האמת. תוך הפצת חומרי הסברה בערי ארצנו, בתיבות דואר, בדוכנים ארעיים ובמפגש סתמי ברחוב וכן באמצעות הרשת החברתית והפצת סרטונים ערוכים וככל הנראה ולכאורה מתואמים עם המרואיינים, פועלים פעילי הנצרות לגנוב נפשות מישראל.

מזה תקופה, מציגים גולשי חדשות 0404 צילומים של עפיפיות מתיבות הדואר, סרטונים של פעילים עם מבטא המסגיר את הפעיל הנוצרי ותיעוד נוסף המציג את הסכנה המלאה. כאן, בארצנו, אף אחד לא עושה דבר כנגד התופעה המסוכנת, שכללה לעתים אף הטבלה לנצרות. צעירות וצעירים לעתים מתפתים ומסכימים לעבור את התהליך וכל זאת תוך מצג שווא ומסוכן.

עד לרגע זה, לא פעלה אף מפלגה דתית ולא אף אחד מרבני ישראל בעניין זה. החוק בנושא מעורפל גם הוא וכל עוד לא הוכחה תמורה בעד המרת הדת, הרי שהמשטרה לא יכולה לעשות דבר.

״ראיתי אותם בשבוע שעבר בנתניה. שני אנשים לבושים יפה עם תיק וחומרי הסברה. הם דיברו ברוגע, בנחמדות ומתוך מטרה להראות שהחיים שלהם מושלמים. זרמתי איתם כדי להבין מה הם רוצים, עד שהם הגיעו לישו והעפתי אותם ממני״, סיפר לחדשות 0404 רועי מנתניה.

אורנה, שפגשה בהם בתל אביב: ״הם עמדו עם איזה דוכן ארעי. הם מדברים ממש יפה וברוגע. היה ברור לי שלא מדובר ביהודים, אלא בכאלה שלמדו עברית ומדברים אותה חלק, כמעט ללא מבטא. היה ברור לי שמדובר בנוצרים. הזהרתי את מי שהיה באזור שלא יתקרב אליהם״.

בתמונה: עפיפית שחולקה בשבוע שעבר בתיבות דואר באשקלון

ספיר מאשקלון

התופעה קיימת, כאמור, ברחבי ארצנו. דיווחים דומים הגיעו מחיפה, תל אביב, ירושלים, באר שבע ועוד.

בסרטון שהפיצו המיסיונרים (צפו בתיעוד המצורף), הם הציגו לכאורה יהודים המתלהבים ומתרגשים מציטוטים שהמסיון הכין על ישו. הסרטון, המנסה לרכוש את לבו של התמים ברחוב, בנוי בצורה של הצגת אדם מושלם, בלי לומר מי האיש ורק בסופו של דבר מגלים לנשאלים ברחוב במי מדובר. כמובן שהכל מבוים ע״פ צרכי המסיון.

המיסיון הנוצרי פועל גם באמצעות פרסומות ממומנות בכסף באתרי האינטרנט השונים, כולל באתרי החדשות. לפני כחודשיים העירו גולשים לחדשות 0404 על ״פרסומת לישו״ המופיעה כאן באתר. לאחר בדיקה התברר לנו כי המיסיון משלם לחברה החיצונית שעימה אנו עובדים ודרכה מפרסם באתרים שונים, ללא ידיעת בעליהם. חדשות 0404 פנה לאותה חברה ודרש מידיית להסיר את הפרסום.

בועז גולן, מייסד חדשות 0404: ״אין כל ספק שיש כאן תעשייה שלמה ומישהו שמממן את הסיפור המסוכן הזה. בעבר, חשפתי הטבלה של צעירות בחיפה ולצערי, עד היום אף אחד לא טיפל בנושא המסוכן הזה אשר מתרחש ברחבי ארצנו. חברי הכנסת ובעיקר רבני ישראל חייבים להתעורר. מכל הכיוונים מנסים לאכול בדת היהודית ובמסורת ישראל וכולם ישנים בעמידה. אפנה בעניין הזה אישית לשרים ולחברי כנסת ואבקש התערבותם להצעת חוק בעניין. אסור לתת למיסיון אפשרות לפעול בתוך ארץ ישראל, בתוך ארצנו שלנו. אני מצפה מרבנים שיתאחדו למען המטרה הזאת וידרשו חוק ואכיפתו. בכל יום שהם פועלים כאן, מתרחש אסון״.

הסרטון המצורף ארוך יותר במקורו. מערכת חדשות 0404 קיצצה חלקים נרחבים ממנו.

אתר מדברים