נתניהו: "הערכה מיוחדת לנחישות ומנהיגות הנשיא טרמפ וממשלתו בהגנה על האמת של ישראל" - 0404
+
נתניהו: "הערכה מיוחדת לנחישות ומנהיגות הנשיא טרמפ וממשלתו בהגנה על האמת של ישראל" שלמה מור

נתניהו: "הערכה מיוחדת לנחישות ומנהיגות הנשיא טרמפ וממשלתו בהגנה על האמת של ישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה הבוקר (ראשון), בין היתר, לביקורו הצפוי של סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס ולפגישתו הצפוייה עם מנכ"ל טבע, שר האוצר ושר הכלכלה.

נתניהו: "אנחנו נקבל השבוע בברכה ובחום רב את סגן נשיא ארה"ב מייק פנס שמגיע הנה. הוא ידיד גדול של ישראל, הוא ידיד גדול של ירושלים. אני רוצה להביע שוב הערכה מיוחדת לנחישות ולמנהיגות של הנשיא טראמפ והממשל שלו בהגנה על האמת של ישראל, בתקיפות שבה הם דוחים את הניסיונות להשתמש באו"ם כבמה נגד ישראל ובתמיכה הכללית. נקבל אותו כאן בברכה וגם בכנסת.

השבוע אני אפגש, יחד עם שר האוצר ושר הכלכלה, עם מנכ"ל טבע. אני קיימתי איתו שיחה בשבוע שעבר ואמרתי לו שהיעד הראשון שלנו הוא קודם כל למזער את הפגיעה בעובדים. זה דבר ראשון. דבר שני הוא כמובן לעשות ככל שניתן למנוע סגירה של מפעלים בירושלים. הדבר השלישי הוא להבטיח שטבע תישאר במדינת ישראל. יש בה אלפי עובדים, היא קמה כחברה ישראלית ואנחנו רוצים שהיא תישאר כחברה ישראלית. אנחנו נשתמש באמצעים השונים שעומדים לרשותנו כדי לנסות להשיג את היעדים הללו.

הדבר השלישי הוא בנוגע לסייבר. היום הממשלה הולכת לקבל החלטה מאוד משמעותית, לאחד תחת המלצתי, שתי רשויות למערך אחד מרכזי שינהל את הגנת הסייבר. בקרוב אני אביא גם את המועמד שלי לעמוד בראש המערך המאוחד הזה. אני קבעתי לפני כמה שנים חזון שישראל תהיה אחת מחמש מעצמות הסייבר בעולם. ואכן, אנחנו עומדים ביעד הזה. מי שביקר ברשות הסייבר בבאר שבע, לא כל אזרח יכול לעשות זאת, אבל מי שמבקר שם מתרשם שאנחנו בין המובילים, אם לא המובילים בעולם בהגנה על אזרחנו, על חשבונות הבנק שלנו, על מערכת החשמל שלנו וכל שאר תשתיות הקיום שלנו מול התקפות סייבר. אין זה אומר שאין התקפות סייבר. יש, כל הזמן. אבל ישראל מפתחת טכנולוגיה והתארגנות פורצת דרך בעולם כדי להגן בפני ההתקפות הללו. ההחלטה של היום תקדם אותנו בכיוון הזה".