שנתיים לתכנית רכיבה לעיוורים במגדל העמק - 0404
+
שנתיים לתכנית רכיבה לעיוורים במגדל העמק דוברות עיריית מגדל העמק

שנתיים לתכנית רכיבה לעיוורים במגדל העמק

בתזמון מדויק לחודש הפעילות למען שוויון זכויות לבעלי מוגבלויות, מציינים רותי בן מויאל וליאל בן סימון, תושבי מגדל העמק הסובלים מעיוורון, בימים אלה שנתיים בתכנית רכיבה על אופניים לאנשים עם מוגבלות של עמותת "אתגרים".

בן מויאל ובן סימון נעזרים בחמישה מתנדבים, סנדרה ארגמן, בת שבע בניסטי, אפי זמיר, עדי ארגמן ואבי תורג'מן, אף הם ממגדל העמק ומשתייכים למערך ההתנדבות העירוני, המלווים אותם מדי שבוע לאורך השנתיים, כל אחד בתורו, כדי לאפשר להם להשתתף בפעילות האתגרית.

חמשת המתנדבים מתפנים מכל עיסוקיהם ולמשך חצי יום משמשים לרותי וליאל עיניים רואות בדרכם לפעילות הכוללת רכיבה על אופניי "טנדם" המיועדים לשני רוכבים או יותר, היושבים זה מאחורי זה ותורמים יחד את הכוח להנעת האופניים. מדובר בפעילות נכים בספורט הרכיבה – למשל אנשים עם עיוורון או אנשים עם לקות ראיה, הרוכבים מאחורי רוכב קדמי רואה.

יש לציין כי עמותת "אתגרים" נוסדה בשנת 1995 במטרה לקדם אנשים עם מוגבלויות לעבר מיצוי יכולות ושילוב חברתי באמצעות ספורט ופעילות אתגרית. בטבע. אתגרים פיתחה תורה שיקומית ייחודית פורצת דרך, המשתמשת בענפי עמותת "אתגרים" פתוחה לכלל ציבור האנשים עם הצרכים המיוחדים ופיתחה, לראשונה בישראל, מגוון ענפי ספורט המותאמים לציבור עם הצרכים המיוחדים: אופניים (טאנדם, יד, תלת), פארקי חבלים, ריצה והליכה, שייט, צלילה, קארטינג, טיולי אתגר, סקי מים, קיאקים וג'יפים.

אילנה פרץ עייש, מנהלת היחידה להתנדבות בעיריית מגדל העמק: "מרגש לראות את הליווי של המתנדבים כבר לאורך שנתיים. מגדל העמק התברכה באנשים בעלי רגישות חברתית וערבות הדדית בעוצמות אדירות ומרגשות של נתינה ומעשים טובים למען הזולת".