בזכות התיעוד - שוחרר ממעצר תושב חוות גלעד - 0404
+
בזכות התיעוד – שוחרר ממעצר תושב חוות גלעד שירות בתי הסוהר

בזכות התיעוד – שוחרר ממעצר תושב חוות גלעד

תושב חוות גלעד שנעצר אתמול (ד') שוחרר בדיון בבימ"ש השלום בפ"ת לאחר שהוצגו תיעודים על התנהלות המשטרה בעת מעצרו וכן מהאירוע בגינו נחשד. עו"ד נתי רום מארגון חוננו: "בזכות סרטונים הצלחנו להוכיח את טענותינו״.

תושב חוות גלעד שנעצר אתמול (ד') בידי בלשים בעת שעבד בקרני שומרון, שוחרר היום לאחר דיון בבימ"ש השלום בפ"ת, בזכות תיעוד שהציג עורך דינו נתי רום מארגון חוננו.

בדיון ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו של התושב, נשוי כבן 30 ואב ל-3, בשישה ימים, בקשה שנדחתה בידי שופט בימ"ש השלום רונן פלג. התושב נחקר בחשד לתקיפת שוטרים בעת פינוי מבנה השבוע בחווה.

בדיון הציג עו"ד רום סרטונים ממעצרו של התושב, בהם קצין בילוש עוצר אותו ומוסר לו שקיים צו מעצר כנגדו, וזאת ללא שהיה קיים כל צו כנגד התושב. בנוסף הציג עו"ד רום לשופט סרטון בו נראה התושב עומד בסמוך למחאה שהתקיימה במקום כנגד פינוי המבנה ללא שעושה דבר, זאת בניגוד לעמדת המשטרה על פיה הוא תקף שוטרים במהלך הפינוי. בסופו של דיון שוחרר התושב למספר ימים לביתו.

(בתמונה, עו״ד נתי רום)

עו"ד נתי רום מארגון חוננו תקף את התנהלות המשטרה בתיק: "משטרת ישראל ביקשה להאריך את מעצרו של מרשי ב-6 ימים, בזכות סרטונים הצלחנו להוכיח כי בניגוד למה שנטען ע"י משטרת ישראל לא היה לשוטר צו מעצר בשעת המעצר וכן בניגוד לחוק המעצרים לא נמסרה לעצור סיבת מעצרו. לא יתכן כי משטרת ישראל תשקר לחשוד ותאמר שבידה צו מעצר בעוד שבידה אין צו מעצר״. 

כמו כן, משטרת ישראל מצאה לנכון להחרים את כיפתו של מרשי, לטענתם לצורך צילום, דבר מופרך שנעשה ללא סמכות ופגע במרשי ובצורכי הדת שלו וביזה אותו לעיני כל״, הוסיף רום.