תיעוד מטריד: קצינת המשטרה, רעייתו של מפקד להב 433, שיתפה פוסטים נגד נתניהו - 0404
+
תיעוד מטריד: קצינת המשטרה, רעייתו של מפקד להב 433, שיתפה פוסטים נגד נתניהו ערוץ 20

תיעוד מטריד: קצינת המשטרה, רעייתו של מפקד להב 433, שיתפה פוסטים נגד נתניהו

המשטרה נגד ראש הממשלה: רפ"ק בדימוס מיכל ריטמן, רעייתו של ניצב רוני ריטמן מפקד להב 433, שיתפה בדף הפייסבוק שלה פוסטים כנגד ראש הממשלה בנימין נתניהו – כך פרסם לראשונה ערוץ 20. בעלה, ניצב ריטמן, הוא מפקד היחידה שחוקרת את ראש הממשלה בפרשות 1000 ו-2000. 

כזכור, רק לפני כשבועיים נחשף כאן בחדשות 0404 הסיפור המטריד של קצינה בלהב 433, אשר היתה מעורבת בחקירת ראש הממשלה ופרסמה פוסט בקבוצת וואטסאפ הקורא להפגין נגדו בהפגנת רוטשילד בתל אביב. בעקבות הפרסום בחדשות 0404, הקצינה הועברה לתפקיד אחר.

בפוסט ששיתפה ריטמן ב-10.8.17 צוטטה אמירתו של ח"כ לפיד: "ראש הממשלה ארגן לעצמו הפגנה נגד חקירותיו".

ערוץ 20

יום לאחר מכן, ב-11.8.17, שיתפה ריטמן סרטון של ארגון השמאל הקיצוני "מחזקים", שכותרתו: "מה קורה כשתופסים את נתניהו על חם בשקר?"

ערוץ 20

פוסט אחר ששיתפה ריטמן הוא של ח"כ מיכל בירן מהמחנה הציוני, יום אחרי הכנס בגני התערוכה שבו טען כי מתנהל נגדו ונגד משפחתו מסע ציד. בפוסט כתבה בירן ביקורת חריפה על רה"מ בנימין נתניהו: "הנאום של נתניהו הערב הוא שריקת הפתיחה למלחמת אחים. מעולם לא היה ראש ממשלה ששיסע ופורר כך את הציבור הישראלי".

ערוץ 20

ריטמן, יצאה לחופשת שחרור מהמשטרה באפריל האחרון, חופשת הפרישה יכולה להימשך כמספר חודשים, אפילו חצי שנה, אלא שגם בזמן זה קצין המשטרה עדיין עם תעודת מינוי ומחויב לנוהלי ופקודות המשטרה שאוסרות בצורה ברורה כל הבעת דעה פוליטית: "חל איסור לתמוך בעמדה פוליטית כלשהי ולהעביר ביקורת על החלטות ממשלה והתנהלותה" כתבה לשוטרים רמ"ח המשמעת של המשטרה, ואף חידדה: "חל  איסור על השוטרים, לעשות שימוש בפלטפורמה חברתית כשהם מזוהים כשוטרים".

אבל השאלה החשובה ביותר שצריכה להישאל: האם ראוי שקצינת משטרה משוחררת, שבעצמה שירתה בעבר בלהב 433, ונשואה למי שעומד בראש היחידה המשטרתית הרגישה במדינה שחוקרת בימים אלו את ראש הממשלה, רשאית להביע עמדות פוליטיות מובהקות באופן ציבורי הגלוי לכל?

האם ראוי שבזמן שהיחידה שתחת פיקודו של בעלה חוקרת את רה"מ היא תטען בפייסבוק שהוא אירגן לעצמו הפגנה נגד החקירות?

כזכור, ניצב רוני ריטמן האשים בחקירתו במח"ש שרה"מ בנימין נתניהו הוא זה שתפר לו את תיק ההטרדה המינית. כזכור, בג"ץ ביקר לפני כחודש את החלטת המפכ"ל רוני אלשיך שלא להדיח את ניצב רוני ריטמן מתפקידו, לאחר שקצינה תחת פיקודו התלוננה נגדו על הטרדה מינית.

השופטים קבעו כי על אלשיך ועל השר גלעד ארדן לדון בהחלטה מחדש "במהירות הראויה". החלטה לגבי המשך תפקידו של ריטמן אמורה להתקבל בזמן הקרוב. 

ממשטרת ישראל לא התקבלה תגובה.

ערוץ 20